Android tablet bilgisayarlara fotmat atma ve güncelleme işlemi

Android tablet bilgisayarlara fotmat atma ve güncelleme işlemi

Arkadaşlar merhabalar sizlere, günümüzün büyük bir sorunu android tabletlere nasıl format atılıyor veya nasıl güncelleniyor gibi sorunların çözümünü anlatacağım. Öncelikte android tabletinizin markası, android işletim sistemi sürümünü bir yere not edin. Birde 2gblık bir sd kartta bulundurun.

Gelelim android dosyasını indirme işlemine. Bu çözüm alsında tableti açınca android simgesinde donup kalanlar içinde olabilir. Çünkü bu yöntemle onlarda rahatlıkla tabletlerini açabilecekler.

Taletinizin markası neyse resmi sitesinden Firewire dosyalarını indirmeniz gerekiyor. İşin püf noktası burada yatıyor. Zaten tablet firmanız size güncelleme veya sıfırdan kurulum dosyalarını veriyor. Nasıl yeni bir sistem aldınız sürücülerini internetten bulup indiriyorsunuz aynen onun gibidir. Kimseye gidipte para vermenizi istemiyoruz. Kendi sorununuzu kendiniz çözebilirsiniz.

Android dosyalarını diyelim "Mobee" markalı bir tablete sahibiz. http://www.mobee.com.tr/ adresine girip "Ürünler> Android" tabletler sekmesine girin ve "modelini" seçin. Oradan "Güncellemeler" kısmında bilgiler mevcuttur. Bu anlatımımız en azından Mobee sahipleri faydalanabilecek. Eğer farklı bir tabletiniz varsa benimle ileitşime geçin veya bu yazının altına marka ve android sürümünüzün versiyonu, model numarasını yazın. Biz size yardımcı olabiliriz.

Buradan 300 küsür mb boyutundaki dosyayı indirin. Bu işletim sistemi kurtarma dosyasıdır. Sorunlarınızın en basit çözümü bu dosyayla yapılabilir. Bu dosyaları indirdikten sonra rar dosyasını SD kartınıza çıkarın.

SD kartınızı kapalı şekildeki tablete takın. Sisteminizi açın. Unutmadan şarj aleti takılı olması gerekiyor yoksa sorun çıkacaktır. Buişlemleri yaptıktan sonra zaten güncelleme işlemi yapılacaktır. Sorun varsada çözüm gerçekleşecektir. Tabletinize yeni android yüklenecektir.

İyi günler. Sorunlarınız varsa yorum altına alabilirim Çünkü tablet markaları bir sürü.

Bir önceki yazımız

Programsız dosya koruma yöntemi

Programa gerek duymadan dosya koruma
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
YORUM YAZ
 

   
YORUMLAR | 1 Yorum
  • #1

    Benim tablemtimin wifisi açılmıyor onu nasıl günceleme yaparım

    erdi 21 Temmuz 2016 tarihinde yazmış
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil