AMD Radeon R9 ve R7 Serisi Gerçekçilikte Bir Devrim

AMD Radeon R9 ve R7 Serisi Gerçekçilikte Bir Devrim

Oyun dünyasının hareketlenmesi ve çok kaliteli yapımların çıkarılması beraberinde donanım sorununuda getirdi. Çok yüksek ve grafik dinamiklerine sahip olan yeni oyunları pc platformlarında açmamız oldukça güç hale geldi. Bunu üzerinede teknoloji dünyasıda sesiz kalmadı ve birçok yeni ekran kartı piyasaya sürüldü. Bunlar içindeki en başarılı ve en çok göze batan yapım ise Amd'nin geliştirdiği yeni ekran kartımız R9 ve R7 serisi. Şirketimizin açıkladıkları bilgilere göre yeni çıkan bu ekran kartlarımızda devrim sayılabilecek birçok yeniliği barındıracak.

amd

İlk olarak yeni ekran kartımızda tam optimizasyon olacak. Yani hiçbir ekran kartının yakalayamayacağı bir şekilde oyunlarla uyum sağlıyacakolan ekran kartlarımız bu konudada oldukça başarılı. Bünyesinde iki yeni teknolojiyi barındıracak kartlarımız. Bu teknolojiler Mantle ve AMD TrueAudio teknolojilerini. Mantle teknolojisi ekran kartımızın oyunlara tam anlamıyla güç vermesini ve hiçbir açık nokta bırakmamasını sağlayacak. Bu teknoloji sayesinde işlemcimizdende tam güç alabileceğiz şuan için Mantle teknolojisi tam olarak bütün bilgileri ile yayınlanmadı fakat 11 Kasım tarihinde yapılacak olan konferasnta tüm bilgileri kullanıcılara verilecek.

amd

Diğer bir yeni teknolojimiz ise AMD TrueAudio. Bu teknoloji sayesinde artık oyunlarımızı son derece etkileyici bir hale getirebileceğiz. Teknolojimiz gerçekçilik konusunda bir devrim yapacak. AMD TrueAudio teknolojisi oyunlardaki ses iletimini sağlıyor. Ekran kartı işlemcisiyle bu iletim hattını yapan yeni teknolojimiz oyunlardaki tüm ses ve müziklerin daha derinleştirilmesini ve gerçekçiliğe daha yakınlaşmasını sağlayacak. Amd oyun konusunda tüm bu yeniliklerle bir devrim yapmaya hazırlanıyor. Bu kadar yüksek özellikli oyunların olduğu bu dönemde en iyi şekilde oyun deneyimi sunucak olan Amd rakiplerini epey bir yoracak gibi. Fiyatları konusunda henüz net bir bilgi olmasada 139 ile 300 dolar arası değişmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız

WWE 2K14 Yeni Video

WWE 2K14 Yeni Video
Etiketler:

Güncelleme: 1958 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil