Arma 3 İnceleme

Arma 3 İnceleme

Şimdiye kadarki yapılmış en gerçekçi savaş simulasyon oyunu hiç şüphesiz Arma serisidir. Daha önceki oyun Arma 2 dünya çapında bir üne kavuşmuş ve çok geniş bir hayran kitlesi oluşturmuştu. Arma 2'de geliştirilen gerçekçilik sonradan, eklenen modlar çok başarılı olmuş ve bu dalda yeni çığır açmıştı. Şimdi ise Bohemia Interactive çok iddalı yeni oyunu Arma 3'le geri dönüyor. Bakalım diğer oyunları gibi bu oyunda beklenenleri verebilmiş mi?

ARMA 3

Oyunumuz birçok yenilikle beraber geliyor. Bunların içinde ençok dikkati çeken yenilik ise oyuna deniz savaşları ve dalgıç timlerinin eklenmiş olması. Hücum botları deniz araçları hatta denizaltı bile bulmanız mümkün oyunda. Bunun yanında çıkarma yapabilen özel görevleri bulunan dalgıç timleride oldukça etkileyici olarak tasarlanmış. Gerçekçilik konusundada biraz daha ileri kademeye geçilmiş denebilir. Özellikle grafikler ve grafiklerle çok iyi uyum sağlayan harika çatışma sesleri sizi oyunun içinde gibi hissettiriyor.

arma 3

Araçlardada birçok yeni sistem bulunuyor. Mesela hafif zırlı askeri taşıma araçlarına geri görüş ekranı eklenmiş. Bu ekran sayesinde aracın içindeyken arkadan gelen tehlikeleri kamera sayesinde tesbit edebiliyoruz. Yeni sistemler ve birçok yeni zırlı birliklerde oyuna dahil edilmiş. Zırhlı araçlarda patlama sonucu oluşan parçalanma parçacık efektinin geliştirilmesiyle çok daha etkili bir hal almış.

Arma 3

Bunun dışında yapay zekada oldukça geliştirilmiş. Askerler artık bağımsız olarak taktik geliştirebiliyorlar. Savaş düzenleri daha gerçekçi ve daha profesyonel. Oyunda birçok oynama modu mevcut. İster tek kişilik senaryoları oynar, istereniz campain bölümü oynar veya arkadaşlarınızla multiplayer oynayabilirsiniz. Oyun aynı zamanda yine Lan desteği sağlıyor.

arma 3

Daha yeni yayınlandığını düşünürsek oyun gayet başarılı. Arma serisinin klasik bir özelliği olan DLCler Arma 3'de mutlaka eklenecektir ve daha birçok geliştirme ve yeni birlikler mutlaka diğer Arma serilerindeki gibi eklenecektir. Bunun dışında kullanıcıların tasarladığı daha birçok modu kendi sitesimde bulmanız mümkün. Kısacası Arma yin adına yakışır bir oyunla karşımıza çıkıyor. Çok eğleneceğinizi umuyorum. Herkesin oynamasını tavsiye ederim. İyi oyunlar

Bir önceki yazımız

Don't Starve İnceleme

Don't Starve İnceleme
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil