Yetti Artık Youtube

Yetti Artık Youtube

Alman şirket Atatürk' ün videolarını youtube'dan kaldırdık dedi. Çok olmadı, belki bir hafta ancak olucaktı. Youtube açıldı. Ama youtube yine beni yasaklayın diye gözümüzün içine bakıyor. 2,5 seneden beri yotube' a yasal olmayan yollardan giren kullanıcılar bu yasağın kalkmasına çok sevindiler ve normal yolllardan girebiliyoruz diyerek, tüm youtube' a girme araçları ve dns ayarlarını kaldırdılar, belki bu en çok onları kızdıracak.

Bu sefer Atamızın değil , Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yer aldığı videolar nedeniyle yotube' un tekrar kapatılması kararı istendi.

Baykal' ın avukatları bu videoları görünce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Youtube.com 'un kapatılması için başvurdu.

Bunun üzerine harekete geçen Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, ilgili görüntülere erişimin yasağını talep etti ancak mahkeme kararı yotube' un tekrar kapatılması kararı verdi.

Alınan karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) gönderilirken, TİB'in yotube' a yazı gönderek ilgili videoların kaldırılması talebini isteyecek, kaldırılmassa tekrar kapatılması gerekebilir.

Bir önceki yazımız

Microsoft yeni bilgisayarlara windows xp lisansı sağlamayacak.

Windows XP Bu Sefer Bitti
Etiketler:

Güncelleme: 2112 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil