Chorme, Firefox ve Explorer'de Önemli Eklentiler...

Chorme, Firefox ve Explorer

İnternet kullanımının gün geçtikçe daha geniş bir ağa sahip olması, internet tarayıcılarının daha da gelişmesini sağlamaktadır. Modern web tarayıcıları, tarayıcılarına eklentiler entegre ederek bizlere daha modern ve daha çekici internet imkanları sunmakta… O kadar faydalı eklentiler mevcut ki sizler seçim yapmak konusunda kararsız kalacaksınız.

Sözü daha fazla uzatmadan sizlere bu eklentilerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle üç önemli tarayıcı mevcut… Bunlar; Google Chrome, İnternet Explorer ve Mozilla Firefox… Bahsedeceğim eklentiler üç tarayıcı tarafından desteklemektedir.

1) Lastpass: Web tarayıcıları tarafından parolalarınız sizlere hatırlatılıyor. Ancak bu eklenti ile parolalarınız üstünde daha etkin denetim sahibi olabilir, daha işlevlerle dolu bir parola hatırlatma için bu eklentiyi kullanmanız daha yararlı olacaktır.

2) Google Dictionary: Bu eklenti ile kelimelerin anlamlarını bulmak daha kolay olacak. Yapmanız gereken şey bu eklentiyi kurup, herhangi bir kelimenin üstüne çift kere tıklamanızdır. Sonra seçtiğiniz kelimenin anlamı karşınıza gelecektir.

3) Pocket: Bu eklenti ile incelemek istediğiniz siteyi video, resim ve metinleri ile birlikte kaydedip, daha sonra bakmanıza yardımcı olabilir.

4) Share on Facebook: Facebook’ta paylaşmak için güzel bir video veya resim mi buldunuz? Tek tuş ile hemen paylaşımda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken eklentiyi kurup, paylaşımda bulunmak istediğiniz durumun üstüne sağ tıklayıp “ paylaş “ demek yeterli olacaktır.

5) Click & Clean: Bu eklenti ile tarayıcınızın geçmişini silebilirsiniz.

6) Lazarus: En önemli eklentiler biri “ Lazarus “ Eklentisidir. Form doldurdunuz ama tarayıcınız kilitlendi, işleminizi tamamlayamadınız. İşte bu anda devre “ Lazarus “ giriyor ve kilitlenen tarayıcıda ki bilgileri kaydediyor böylece sizlerin bilgileri saklanmış oluyor.

Şimdilik sizlere bahsedebileceğim eklentiler bunlar… Bu altı eklenti üç tarayıcı ile ortak olarak çalışma özelliğine sahiptir. Böylece işinizi daha kolay halledebileceksiniz. Yeni ve işinize yarar eklentiler oldukça makalelerimizde sizlere belirteceğiz.

Bir önceki yazımız

Bilgisayarın kullanım ağı oldukça geniştir. Bu güzelliklerden faydalanmamız için biraz bilgi ve kullanımı zenginleştirecek yazılımlara ihtiyacımız bulunmakta…

Bilgisayarlarımızda Olması Gereken Programlar
Etiketler: web tarayıcıları, önemli tarayıcı eklentileri, firefoz eklentileri, explorer eklentileri, chorme eklentileri, eklentiler, Mozilla Firefox, internet explorer, google chrome,
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil