Deadpool İnceleme

Deadpool İnceleme

Çizgi romanları hepimiz biliriz. Birçok hayranı ve tutkunu bulunan çizgi roman sektörünün başındada tabiki filmleri hatta oyunları bulununan Marvel gelmekte. Özellikle son dönemde çıkardıkları sinema filmeleri ile Marvel bayağı ön plana çıkmayı başarmıştı. İşte oynumuzda bir Marvel çizgi romanlarının kahramanı olan Deadpoolu ele almış. Marvelin oyun sektörüne adım atdığı ilk günden beri milyonlarca hayranı bulunan Deadpool karekteri her zaman istenen bir oyun olmuştu. Bu kadar istek üzerine oyun artık piyasaya çıktı. Peki bakalım milyonlarca takipçisi olan çizgi roman kahramanı Deadpoolun oyunu isteneni verebilmiş mi.

Başta söylemek gerekirse Deadpool denilince akla ilk gelen şey tabiki bol geyik ve espiriler. Nitekim oyuna ilk girdiğimiz andan itibaren Deadpoolun bu özelliğiyle karşılaşıyoruz. Oyunun giriş ekranından tutunda dövüşlere kadar Deadpoolun o espirili ve dalgacı yönü asla kaybolmuyor. Oyuna Deadpool'un yapımcıyla telefon görüşmesi yapmasıyla başlıyoruz. Bu konuda oyun epey bir yenilikçi. Oyun içindeki eksik noktalarda karakterimiz yapımcıya telefon açıyor ve şikayetlerini sıralıyor. Rekabetin bol olduğu bu sektörde diğer oyunlarada bu yolla taş atmayı unutmamışlar tabi.

deadpool

Her nekadar espirili ve şakacı olsada sonuç olarak Deadpool bir paralı asker. Bu yönüde unutulmamış tabi. Oynumuzda silah sayılarımız biraz kısıtlı ama yapım bunu başarılı bir şekilde kapatmış. Kullandığımız silahlarla birçok kombo yapabiliyoruz ayrıca bu kombo sırasında farklı silahlarada hızlı bir şekilde geçip komboya ekleyebiliyoruz. Bu özelliğimiz sayesinde silah çeşitliliğinin az olması fark edilmiyor bile. Mesela bir adamı kılıcımızla fırlatıp silahımızla tarayabiliyoruz.

deadpool

Grafiklerimiz ise modernle çizgi roman karışık olarak oluşturulmuş. Kısacası grafiklerimiz çok muhteşem değil ancak zaten böyle bir oyunda ilk bakıcağınız şeyde grafik olmuyor. Eğer deapoolun çizgi romanınıda takip ediyorsanız oyun sizi bayağı bir eğlendirecektir. Oynumuzda biraz düşman varyasyonu eksik kalmış gibi. Çok fazla bizi zorlayacak düşman öğesi yok bu nedenle zamanla oyundan biraz sıkılabilirsiniz. Heleki çizgi romanındanda takip etmiyor iseniz oyun sizin için sıradan bir aksiyon oyununa dönüşebilir.

DEADPOOL

Oyunumuzun sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP

İşlemci: Intel Core 2 Duo E8200 @ 2.66 GHz veya AMD Phenom X3 8750
Ram: 2 GB
Ekran Kartı: GeForce 8800 GT serisi (512 MB RAM) veya ATI Radeon HD4850 512MB
Boş Alan: 8 GB
Ses: DirectX® 9.0c veya üstü
DirectX®: DirectX 9.0c veya üstü


Kısacası eğlenmek için gayet güzel bir oyun. Zaten Deadpool'u bilenler oynunuda büyük bir ilgi ve kahkaha ile oynayacaklardır. Tavsiye ederim. İyi oyunlar

Bir önceki yazımız

DEAD SPACE 3 İNCELEME

Dead Space 3 İnceleme
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil