En çok kullandığımız programların gizli yetenekleri -6-

En çok kullandığımız programların gizli yetenekleri -6-

SlimDrivers'de geri kurtarma

Sisteminizdeki eski sürücüleri güncellemenizi sağlayan SlimDrivers ile güncellenen sürücüde sorun yaşamanız durumunda sistem yedekleme özelliği bulunuyor. Güncelleme esnasında SlimDrivers, eski sürücüleri yedeklediği için sorun olduğunda Restore derseniz, geri yüklemiş olursunuz.

Slim Drivers'ı indirin

UNetbootin yardımıyla İso dosyalarınızı yazdırın

UNetbootin ile Linux işletim sistemlerini internetten indirip, Usb çubukları oluşturabilirsiniz. Bu aracın gizli özellikleri arasında kendi iso dosyalarınızı yazdırabilme gibi özelliği var. Gözden kaçsada bizim gözümüzden kaçmayan bu özelliği kullanmak için, ana pencereden Distrubition'u seçmek yerine alttaki Diskimage seçeneğini etkinleştirmelisiniz. Hemen ardından yazdırmak istediğiniz imaj dosyasını seçin ve yazdırma işlemini gerçekleştirin.

UNetbootin indirin

TrueCrypt ile dosyalarınızı gizli tutun

Şifreleme yazılımları arasından en çok kullanılan uygulamalardan biri olan TrueCrypt yardımıyla şifrelen bir konteynırı gizleme işlemi yaparak koruyabilirsiniz. Daha fazla güvenlik istiyorsanız şifreleme işlemi esnasında Hidden TrueCrypt container'ı seçerek devam etmeniz. Bu sayede gizli ve şifrelenmiş bir konteynır oluşturabileceksiniz.

TrueCrypt'ı indirin

SkyDrive'ı daha hızlı bir şekilde kullanmanın yolu

Skydrive hizmetinden faydalanıyorsanız, karşıya dosya yükleme işlemlerini hızlandırmanın yolunuda merak edersiniz. Ufak bir tüyo yardımıyla karşıya dosya aktarımlarında performans artışı alabilirsiniz. Bunun için SkyDrive'ın uyarı penceresinde bulunan Setting'e tıklayın. Hemen ardından Performance sekmesinde bulunan Improve upload speed by uploading files in batches'i etkinleştirin. Bu sayede Skydrive ile göndereceğiniz dosyalar toplu halde gönderilmeye başlanacak ve daha hızlı transfer işlemi gerçekleşecektir.

Skydrive'i indirin.

Bu yazımızla birlikte en çok kullanılan programların gizli yeteneklerini sizlerle buluşturmayı sonlandırıyoruz. Tabi araştırmalarımıza devam edip, diğer uygulamalarında gizli yeteneklerini bulmaya çalışıyoruz.

Bir önceki yazımız

En çok kullandığımız programların gizli yetenekleri

En çok kullandığımız programların gizli yetenekleri -5-
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil