Firefox 33.1 çıktı. Hemen İndirin !

Firefox 33.1 çıktı. Hemen İndirin !

Mozilla Fİrefox'un şimdiye kadarki çıkan güncellemelerinde genellikle yeni özellikleri yeni güncellemelerle birlikte görüyorduk. Hatta ara güncellemelerde bazı açıkları kapatıp hataları yo edip, güvenlik önlemlerini artırıyordu. Ama bu defa çok farklı bir durumla karşı karşıya kalıyoruz. Firefox 33.1 sürümü ile birlikte Mozilla, kullanıcılarına daha fazla yenilik sunan bir tarayıcı güncellemesi yayınladı.

Bu yeniliklerden biride oldukça dikkat çekiyor. Kullanıcılar internet geçmişlerini temizleme konusunda daha rahat davranacaklar. Çünkü yeni sürümle birlikte internet geçmişi temizleme araçları oldukça detaylı ve bir o kadarda kontrolü kolay bir biçimde geliştirilmiş bir şekilde yeni sürüme eklenmiş durumda. Aynı zamanda yeni versiyonda "Unut" (Forget) seçeneğide mevcut. Bu seçenek ile birlikte kullanıcılar internet geçmişindeki siteleri silmek zorunda değiller. Çünkü bu özellik diledikleri zaman yakın geçmişteki web sitelerini kaldırma imkanı sunuyor.

Bu sayedede işinize yarayacak bilgileri kaldırmak yerine daha kontrollü bir geçmiş silme işlemi yapabilirsiniz. Ancak söylemek gerekirse Unut seçeneği TÜrkçe sürümlerde şimdilik yer almamaktadır. Eğer ben İngilizce kullanırım derseniz, bu özelliğin Seçenekler (Preferences) menüsünde Özelleştir (Customize) seçeneğindeki ek araçlar bölümünde yer aldığı göreceksiniz. Tabiki Unut özelliği çok kısa zaman içerisinde Türkçe dil desteğine sahip Firefoxlarda da kullanıma açılacaktır.

Firefox 33.1 ile gelen bir başka yenilik ise, yeni sekme açtığımızda karşımıza gelen web siteler bölümün braz daha geliştirilmiş olması. Bu özellikle son ziyaret ettiğimiz sitelere daha hızlı geri dönüş yapabileceğiz. Bunların dışında ufakda olsa güvenlik açıkları giderilmiş ve bazı performans artışları sağlanmıştır.

Bir önceki yazımız

Android 5.0 Lollipop piyasaya sürüldü

Android 5.0 Lollipop piyasaya sürüldü
Etiketler: Firefox 33.1, Firefox 33.1 indir, Firefox 33.1 hemen indir,

Güncelleme: 1703 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil