Foursquare'den Android Sistemlere Yeni Özellik

Foursquare

Akıllı telefonların artan marifetleri bu cihazlara yönelik geliştirilen uygulamalara yenilerinin katılmasına yada var olan uygulamaların yeni özellikler kazanmalarını sağlıyor. Çünkü uygulamaların kullanılma oranları sahip oldukları özelliklerle doğru orantılı olarak değişmekte.

Foursquare Android sistemli cihazlara yönelik olarak yeni bir özellik sunacak. Öncelikle nedir bu Foursquare diyenler için kısaca açıklamak gerekirse;Foursquare uygulaması akıllı telefonlarda bulunan GPS konum belirleme özelliğini kullanarak kişilerin bulundukları yeri harita üzerinde belirleyerek paylaşıma açabilen bir sosyal paylaşım platformu. Bu uygulama cihazın GPS konum belirleyici özelliğini sürekli olarak kullanarak kişinin konumunu güncellediği için cihazın bataryasının biraz daha erken tükenmesine yol açmakta olduğu yetkililerce belirtilen bir durum.

Foursquare uygulaması Android tabanlı sistemler için yeni bir özellik duyurdu. Yeni özellik proaktif adını taşıyor. Proaktif özelliği kullanıcının konumunu daha fazla belirleyici bir şekilde çalışmasını sağlayabilmekte. Başka bir ifadeyle 4 milyardan daha fazla konum bilgisi yardımıyla kişinin o anda bulunduğu konum daha kesin olarak belirlenebilecek.

Uygulamanın bu özellikle beraber arka planda sürekli olarak çalışacağı ve konum bilgilerinin belirlenmesinde kullanıcıya rehberlik ederek yol göstereceği belirtiliyor. Şu an için bu yeni özellik tüm Android kullanıcıları için dağıtılmaya hazır değil ama en geç bir kaç ay içinde tüm kullanıcıların bu özelliğe ulaşabilecekleri belirtiliyor. IOS sistemli cihazların bu özelliğe kavuşabilmeleri için bir süre daha beklemeleri gerekecek.

Bir önceki yazımız

Rayman Legends tam çözüm

Rayman Legends'in videolu tam çözümü
Etiketler:

Güncelleme: 1449 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil