GTA 5, 34 milyon satış gerçekleştirdi

GTA 5, 34 milyon satış gerçekleştirdi

Take-Two tarafından açıklanan verilere göre GTA 5, bugün itibariyle 34 milyon satış rakamına ulaşmış durumdadır.

Her çıkardığı oyununda fırtınalar estiren bir firma olan Rockstar Games, Gta serisiyle oldukça beğeni topluyor. Kullanıcıların dilinden hiç düşmeyen bir seri olan Grand Theft Auto'nun dünyanın her tarafından kullanıcıs var. İşte serinin en sın 2013 yılında çıkan oyunu Grand Theft Auto 5, bugun itibarilye yine rekor kırdı. Bu rekor ise 34 milyon kullanıcı sayısı ile gerçekleşti.

Sadece iki oyun konsolu Playstation 3 ve Xbox 360 için piyasaya ürülmesine rağmen, yinede büyük bir satış sayısına ulaşmayı başardı. PC, Playstation 4 ve Xbox One versiyonlarının geliştirilmesi devam eden GTA 5, bu sisteme sahip kullanıcılarında satış rakamına destek vermesiyle biraz daha artacak gibi gözüküyor. Hatta yeni nesil konsollara özel oyunda özel efektler olacak. Bu özel efektler ise yeni nesil konsol sahiplerinin yüzü güldürecek. Bu yüz güldürme sayesinde Rockstar, satış sayısını artırmayı hedefliyor.

Yeni nesil konsollara ve PC'ye aynı tarihte çıkacak olan Grand Theft Auto V, yeniden elden geçirilerek bu konsollara gelicek. Oyunun ucuz konsl oyunu olmayacağını daha önce belirten firma, PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkış tarihi kesin olmamakla birlikte 14 Kasım olarak belirtti.

Bir önceki yazımız

BlackBerry Messenger Windows phone kullanıcıları için açıldı

BlackBerry Messenger, Windows Phone kullanıcıları için açıldı
Etiketler: GTA 5 pc, gta 5, gta 5 çıkış tarihi,

Güncelleme: 1852 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil