iCloud kırıldı ve ünlülere şok haber geldi

iCloud kırıldı ve ünlülere şok haber geldi

31 Ağustos Gecesi birçok yabancı ünlüyü ilgilendiren bir haber yayınlandı. 4Chan ve Reddit üzerinden verilen habere göre İcloud açığı, ismi henüz bilinmeyen bir hacker tarafından bulundu ve kırıldı. Saldırı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak bu hacklenme ile bir çok ünlünün istenmeyen çıplak fotoğrafları bu sitelere düştü ve ortalık bir anda karışıverdi.

Fotoğrafları ele geçirilip yayınlanan ünlüler arasında Jennifer Lawrence, Victoria Justice, Emily Browning, Kate Bosworth, Jenny McCarthy, Kate Upton ve daha fazla ünlü bulunuyor. Twitter hesaplarındada paylaşılan çıplak fotoğraflara Twitterden tepki geldi ve uygun içerik ihlali ile fotoğrafları paylaşan hesapları pasif hale getirdi.

Aşağıdaki resimde 4Chan'de paylaşılan ünlü listesi;

Bazı ünlüler yayınlanan fotoğrafların sahte olduğunu bildirselerde pek inandırıcı gelmiyor. Apple cephesinden henüz net bir cevapta verilmedi. Saldırın gerçek olup olmadığıda tartışılıyor.

Ünlülerden Mary E. Winstead, fotoğraflarının kocası tarafından daha önce çekilip silinen fotoğrafları olduğunu söyledi ve bu saldırıyı kınadı. Apple bu konu hakkında sessiz kala dursuni İcloud kullanıcıları hesaplarının güvenilirliğinden şüphe duymaya başladılar. Apple ürünlerinin Android ürünlerine göre güvenli olarak bilinmesi ve İcloud'un hacklenmesi ise ayrı bir olay oluyor.


Bir önceki yazımız

Assassin's Creed Pirates'i mobil platformlarda ücretsiz olarak oynayabiliyorsunuz

Assassin's Creed Pirates'in Mobil versiyonu ücretsiz oldu
Etiketler: iCloud, iCloud nedir, iCloud ne işe yarıyor,

Güncelleme: 2314 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil