iOS mu Android mi Daha Hızlı?

iOS mu Android mi Daha Hızlı?

Dünyada şu anda devrim niteliği yaratan Andoid ile iOS kıyasıya rekabet içerisinde ama insanlar hangisi daha iyi, hangisi daha stabil, daha hızlı çalışıyor bilmiyorlar. Gelin bu iki işletim sistemini inceleyelim.

Android açık kaynak kod işletim sistemidir. Yani her şirket imkanı çerçevesinde Android işletim sistemine sahip cihaz üretebilir. Bu da İşletim Sisteminin kaliteliliğini düşürür ve uygulama, stabilite ve hızı her Andoid'li Telefonda aynı şekilde olmaz. Google'ın Andoid işletim sistemini sürekli yükseltmesinin sebebi, piyasada çok fazla Andoid versiyonu üreten çok şirket var ve Google bunun önüne geçemiyor...

iOS ise kapalı kaynak kodlu işletim bir işletim sistemi. Şirketin sadece kendi ürünlerinde IOS işletim sistemi var. Bu da işletim sisteminin kalitesini artırıyor. Mesela iPhone'un binlerce uygulaması var. Bu uygulamaların nerdeyse hiç birinde sorun çıkmaz ve çok iyi çalışırlar, ama Android'de her uygulama çok iyi çalışır diyemeyiz.

Görsel kaynak: http://www.levelonegeek.com/2011/04/apple-ios-vs-google-android-which-one-is-better/

Bir önceki yazımız

Tır simulasyon oyunlarını sevenlerin merakla beklediği Euro Truck Simulator 2'nin yeni görüntüleri yayımlandı.

Euro Truck Simulator 2'den Yeni Görüntüler
Etiketler:

Güncelleme: 2494 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
YORUM YAZ
 

   
YORUMLAR | 3 Yorum
 • #3

  bak kardşm birincisi ben androidin tamamı açık kaynak kodlu demedim.sen sadece %20 si açık kaynak kodlu diyerek ek bilgi vermiş oldun:) 2) her android telefonun hızı aynıdır demişsin yani hızı etkilemez demişsin bunu kendine bidaha sor acaba doğrumu :) mantıken 3)İOS daki uygulamaların kaliteli olmasının sebebi para kazanma arzusu demişsin ama adamların para kazanma arzusu olsaydı şu anda microsoftu geçmişti ama onlar bunu yapmıyor.kaliteli olmasının sebebi ios belirli sayıda modele göre yönetliliyor android ise her önüne gelen üretici andorid üretebiliyor buda uygulamanın kalitesini düşürüyor demekki de neymiş benim anlattıklarımda pek fazla yanlış yokmuş sadece sen ek bilgi vermiş oldun kardeşm :)

  mentor 12 Kasım 2011 tarihinde yazmış
 • #2

  Bölüm2: aklıma gelen ilk yanlışlar bunlar geniş olarak yazarsak ios kapalı kaynk kodala çalışn ve sadce bir şirkt tarafındn kullanılan bir işletm sistemdir. bunn avantajları ise appleın ürettiği hr modle gre işletm sistemni optimze etmesindr. android ise iosa ornla dha açk kaynak kodludur ve yazılan sistem binlerce modelde kullanılmaktadır bu da işletm sistemni en optimizede tutmk demektr yani çıkn bir sürmü 500mhz cpusu olan telefonda 1.5ghz cpusu olanda çalışıra bilmelidir buda üst segmentte kalite düşüşlerine nedn olur. funboyluğun aksine eğer mantıklı düşünlrse cebindki parann alabldiği telefn en iyisidr ama cebnde paran çoksa önce bir androidli telefn alp onu birkç ay kullandktn sonra ios a geçp farkı anlamaktr eğer cebindeki para sınırlıysa hiç fantazi yapmdan gidp br tne ios alp sonrda jailbreak yapark keyfne bakacaksn oly buldar. hız konusna tekrr dönersk ios hızlı diyemyz ama iphone 4 samsung galaxy s dende s2(kısmn) dha hızldır modl baznda yorm yapmk dha iyi sonç verr

  civilization 12 Kasım 2011 tarihinde yazmış
 • #1

  bölüm 1: görür görmez daldım evet sonunda biri çıktı heralde baya bişey biliyor(biliyorsundur belki) yazdıkların arasından seçmeler * android açık kaynak kodlu ama öyle hepsi açık değil sadece %20 küsürü açık. *şirketler android e sadece costum rom yaparlar yani tema açılışta açılacak programlar vb bu o işletim sisteminin hızını etkilemez. tabi bazı kodlarda değiştirme yaparak ince ayar yaptıları da oluyor. *android li telefonlarda hızın düşük olmasının farklı sebepleri vardır bunlar sadece işletim sistemiyle kalmaz aynı zamanda kullanılan donanımsal özelliklerde vardır. *ios daki uygulamaların kaliteli olmasının sebebi ios değildir apple in uyguladığı katı kurallar ve para kazanma arzusudur.

  civilization 11 Kasım 2011 tarihinde yazmış
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil