Kişisel Web Sitesi oluşturmak için en iyi platformlar

Kişisel Web Sitesi oluşturmak için en iyi platformlar

Kendinize özel bir web sitesi kurma kararı aldınız ama bilginiz olmadığı için kuramıyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü yazımızda kişisel web sitesi kurma platformlarını öğreneceksiniz.

Kişisel blog için en iyisi WordPress

Kişisel blog kurmak için en popüler blog sistemi Wordpress'i tercih edebilirsiniz. Sadece blog değil şuan her sektörde Wordpress'le başarılı bir site oluşturulabiliyor. 2003 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden ücretsiz sistem Wordpress, tasarım ajansları tarafından bile tercih edilmektedir.

Sıfırdan kurulum yapmak yerine Wordpress'e giydirdiğiniz tema ile hemen kendi kişisel web sisteminizi oluşturabilirsiniz.

Wordpress kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır. Kendiniz öğrenip kurabilirsiniz. Bunun için Google'da Wordpress kurulumu diye aratmanız yeterlidir. Popüler olduğu için yardım edenide çokücretsiz temasıda çoktur.

Tumblr

Bu sistem Wordpress kadar gelişmiş olmasada Mikro blog tarzında işinizi görecektir. Tumblr'da fotoğraflar, gif’ler paylaşarak o günkü ruh halinizi paylaşabilirsiniz.Tema ve eklenti bakımından pek fazla zengin değil hatta seo açısındanda fazla ileri değil. O yüzden beklentinizi fazla yüksleltmeyin. Mikro blog kurmak için idealdir.

Squarespace

Yine geldik oldukça sevilen kişisel site kurulum sistemine. Squarespace içerisinde bulunan hazır temalardan birini seçerek site kurmanızı sağlıyor. Kişisel olsun , İş, Kar Amacı Gütmeyen olsun yada E-ticaret osun istediğiniz alanda site kurabilirsiniz. Ancak diğerleri gibi ücretsiz değil 8$, 16$ veya 24$ gibi ücretler talep etmektedir. Bunu göz önünde bulundurup tercihinizi yapınız.

Weebly

Weebly'de diğer sistemler gibi hazır site kurulumu gerçekleştiyiroy fakat fazla geniş seçenek sunmuyor. Weebly başlangıç paketi sayesinde e-ticaret sistemi bile kurabilirsiniz. Ancak yine plan yükseltme yapmak isterseniz 4$-25$ aralığında ücret ödemeniz gerekir.

Wix

Wİx size HTML5 tabanlı hazır temaları kullandırarak site kurmanıza yardım ediyor. Hiçbir bilginiz olmasa dahi Wix ile dilediğiniz gibi bir web sitesi kurabilir ve anında yayınlayabilirsiniz. Yaptığınız değişiklikleri anında ön izleyebilir anında sunucuya atıp yayınlayabilirsiniz. Statik bir site kurma düşüncesinde iseniz Wix'i deneyin. Ücretsiz site kurmanıza yardım eden Wix, aylık 150dolar gibi paket seçenekleri ile daha ileri seviyede içerikler sunabiliyor.

Bir önceki yazımız

Piyasada bulunan en iyi diye tabir edilen sistem bakım yazılımlarını bir araya getirdik

Profesyonel sistem bakım yazılımları
Etiketler: Kişisel Web Sitesi ücretsiz kurulum yapma, Kişisel Web Sitesi kurma,
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil