Logmein ile Bilgisayarlarınızı Uzaktan Yönetin

Logmein ile Bilgisayarlarınızı Uzaktan Yönetin

Uzak bilgisayarları yönetebilmek için birçok alternatif mevcut. Hatta bu Özellik Windows Xp’de de bulunuyor. Ancak ben başka bir servisi; Logmein’i anlatacağım. Bu servis ile bu programın yüklü olduğu bilgisayarları internetin olduğu her yerden yönetebilirsiniz. Şimdi Adım adım servisi kullanmaya başlayalım.

Üye Olun

logmein.com adresine girdikten sonra Create an account bağlantısına tıklayın. Bu sayfada görüntülenen Listeden Personal Remote Access Altındaki LogMeIn Free seçeneği hizasındaki signup‘a tıklayın. Daha Sonrada E-mail adresiniz,şifreniz, bulunduğumuz ülke ve kullanım amacımızı seçip Create Account’a tıklayın. Bilgileriniz hemen kaydoluyor ve kullanıma başlayabiliyorsunuz.

Bilgisayarınızı Ekleyin

Sıra geldi Add Computer‘a adından anlaşıldığı üzere burada uzaktan yönetmek istediğimiz bilgisayarı listeye ekliyorsunuz. Add Computer’a tıkladıktan sonra bilgisayarımızı uzaktan yönetmemizi sağlayan programı indirme sayfamız geliyor.

Not: Add Computer şu anda giriş yaptığınız bilgisayarı listeye eklemek için kullanılır. Başka bilgisayarları eklemeyi sonraki aşamalarda öğreneceğiz.

Programı indirin. İndirdiğiniz programı çalıştırın ve kurulum ekranına gelin. Sırasıyla “Next”,”I gree”,”Typcal”, butonlarına tıklayın. Description’a da bilgisayarınızın logmein’de görünecek ismini yazın. Veya Değiştirmeyin. Sonra “Next” ‘e tıklayın. Program yüklenmeye başlasın. Yükleme bitince de "Finish" ‘e tıklayın. İşlem bittiğinde bigisayarınız logmein hesabınıza eklenmiş olacak.

Bilgisayarınızı Kontrol Edin

Şimdi gelelin bu bilgisayarı uzaktan yönetme aşamasına. İnternet bağlantısı olan farklı bir bilgisayara geçin ve logmein.com adresine bağlanın. Burada Sağ kısımdki panel‘den e-mailiniz ve şifrenizi yazdıktan sonra Log Me In butonuna tıklayın.

Burada da "All Camputer" Bağlantısının altında programı yüklediğiniz bilgisayarınızın adının yazdığını göreceksiniz. Şimdi bilgisayarınızın adına tıklayın. Bir ActiveX yüklemesi isteyecektir. Yükleyin. Sonra Bağlantı kurulmaya başlanacaktır.

Not: Yöneteceğiniz bilgisayarın açık olması gerekir.

Sonra da Windows’u açarken kullandığınız oturumun kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapın. Ve bilgisayarınıza bağlandınız.

Bilgisayarınızın Masaüstüne Erişin

Remote Control Bağlantısına tıklayarak bilgisayarınızı yönetmeye başlayabilirsiniz. Bu servisin birçok özelliği var biraz ingilizceniz varsa bunları da kolaylıkla anlayabilir, kullanabilirsiniz.

Başka Bilgisayarları Ekleyin

Listenize eklemek istediğiniz bilgisayarları da ilk aşamada indirdiğiniz programı kurduktan sonra. Logmein şifre ve E-mail adresinizi girdikten sonra yönetmeye başlayabilirsiniz. Hesabınıza ekli olan bilgisayarları; hesabınıza giriş yaptıktan sonra “My Computers” altında bulabilirsiniz.

Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
YAZAR HAKKINDA

Kindir kurucusu, web geliştirici, girişimci.

Eklediği Yazı ve Programlar

 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil