Mac OS X Mountain Lion Gelen Yenilikler

Mac OS X Mountain Lion Gelen Yenilikler

Mac OS X Mountain Lion işletim sistemini bu yaz çıkarması bekleniyor. Apple, ikinci betasını çıkardığı işletim sisteminde gelen yenilikler şöyle;


Twitter Bildirimi

iOS işletim sistemlerinde de olduğu gibi Mac OS X'lere de bildirim sistemi geliyor. Bunu App Storeden de indirebiliyorduk. Ama yeni gelecek işletim sisteminde tamamen içerisinde bulunacak.

Safari'de iCloud SekmesiApple'ın internet tarayıcısı olan Safari'ye de yenibir özellik iCloud butonu geliyor. Butona tıkladığımızda açık olan sayfayı favori sayfalara ekliyor ve o sayfayı iPad veya İphone gibi cihazlarda girebiliyoruz.

Adres Defterine Ulaşım


Mac uygulamalarından bir tanesi olan adres defteri, arkadaşlarımızın telefonlarını, e-mail veya ev adreslerini kayıt ettiğimiz bir uygulama, izinsiz açılmasından sonra Apple bunun üstünde durarak adres defterine izin isteyerek girmesini sağladı.


Lokasyon bazlı AnımsatıcıiOS 5 sistemlerine gelen anımsatıcı kendini geliştirdi. Şimdi ise Mac OS X Mountain Lion işletim sisteminde gelmesi büyük bir yenilik, bu uygulamayı iColud gibi diğer uygulamalar aracılığı ile iPhoneda kontrol edebiliriz.

Eğer sizde Mac OS X Mountain Lion betasını indirmek istiyorsanız 1 yıllık ücreti 100 dolar olan Mac Developer programına kayıt olmanız gerekiyorBir önceki yazımız

Windows 8 hızlı sörf yapmanın püf noktaları ve klavye kısayolları bu makalede ...

Windows 8 Beta Hızlı Gezinme
Etiketler:

Güncelleme: 2221 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil