Miasmata İnceleme

Miasmata İnceleme

Son zamanların modası olan bağımsız dünya hayatta kalma oyunlarını hepimizin oynadığı olmuştur. Minecraft, Don't Starve gibi oyunlar çıktığı andan itibaren büyük bir ilgi görmüş ve nerdeyse internet fenomeni olmuşlardı. Zaten bu tarz oyunlar sağladığı özgürlük duygusu düşük boyutu ve eğlenceli havasıyla her zaman oyun dünyasındaki yerini korumaya aday oyunlar. Şimdi inceleyeceğimiz oynumuz Miasmata'da bu tarz bir hayatta kalma oyunu. Ama klasik bağımsız dünya oyunlarında ayrılan birçok yeni ve ilginç yönü bulunan bir oyun Miasmata. Bakalım bu farklar nelermiş ve ne kadar başarılı kullanılmış.

miasmata

Öncelikle oynumuzun diğer hayatta kalma oyunlarından en büyük farkı Fps tarzı oynanışa sahip olması. Yani klasik bir hayatta kalma oyununa göre biraz daha gelişmiş bir yapısı var. Diğer en büyük farkımız ise gelişmiş grafikler. Grafiklerimiz üç boyutlu oluşu ve diğer hayatta kalma oyunlarına göre çok daha iyi oluşu oyunumuzu bir adım daha öne çıkarmış durumda. Seslerde aynı şekilde daha gelişmiş bir yapıya sahip. Yani kısacası bu yönüle oyun rakiplerini çok geride bırakıyor. Aklınıza şu soru gelebilir ''bu tarz oyunlarda grafik önemli mi?''. buna cevabım tabiki evet. Her ne kadar birçok kullanıcı öyle düşünmesede grafiklerin oyun üzerindeki etkisi tartışılmaz.

miasmata

Oyunda hasta bir kazazede karakterimiz var. Hikayede bu karakter üzerine kurulmuş. Hastayız, yaralıyız ve hiçbirşeyde hatırlamıyoruz. Oyunda çeşitli birkileri toplayarak kendimize ilaç yapmamız ve bir barınak bulmamız gerekiyor. Aynı zamanda ateş yakmayıda bilmemiz gerekiyor tabi. Önemli nokta şuki kendimize bulduğumuz barıma alanını haritada işaretlememiz gerekiyor. Yoksa otomatik işaretleme olmadığı için kurduğumuz bir barınağı haritada bulmamız çok zor oluyor. Tabi bu sırada vahşi hayvanlarada dikkat etmemiz gerekiyor. Hiç beklemediğiniz bir anda belirsiz bir yerden vahşi bir kedinin saldırısına uğrayabilirsiniz.

miasmata

Oyunda beslenme ve savunmada çok önemli bir unsur. Bazı hayvanları avlayarak kendimize besin elde edebiliyoruz. Tabi hastalığımıza bu aşamalarda çok dikkat etmemiz gerekebilir. Kısacası oynumuz gerek grafik gerekse oynanış bakımında diğer hayatta kalma oyunlarında bir tık önde gibi. Ama onların yaratacağı etkiyi yaratabilir mi bilmem. Herkese iyi oyunlar.

Minimum Sistem Gereksinimleri

Intel Core2Duo veya AMD Athlon64 X2 İşlemci
nVidiaGeForce 8600 GT veya ATI Radeon 3650HD Ekran Kartı
2 GB RAM
3 GB Harddisk Alanı

Önerilen Sistem Gereksinimleri

Intel Core i5/i7 veya AMD eşdeğeri İşlemci
nVidia GeForce GTX 280 veya ATI Radeon 4870 Ekran Kartı
4 GB RAM
3 GB Harddisk alanı

Bir önceki yazımız

Killzone:Mercenary İnceleme

Killzone:Mercenary İnceleme
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil