Microsoft, Windows 8 satışlarını durduruyor!

Microsoft, Windows 8  satışlarını durduruyor!

Microsoft, Windows 8'in satışlarını hafta sonundan itibaren durduracağını açıkladı. Aldığı bu karar ile Microsoft, Wİndows 8 işletim sistemini almak isteyen kullanıcılaraWindows 8.1'i tavsiye edecek. Bu nedenlede Windows 8 desteği kısa süre sonra kaldırılacak gibi gözüküyor.


2012'in Ekim ayında büyük bir heyecanla çıkış yapan Windows 8, Microsoft tarafından büyük değişimlere maruz kaldığından kullanıcılar tarafından büyük eleştiriler yapıldı. Bu sebeple Microsoft, Windows 8'de güncellemeler yapıp büyük bir kısmını iyileştirdikten sonra yeni sürüm olarak değiştirdiler. TÜm bu olumsuzları göz ardı etmeyen Microsoft, elini kolu Wİndows 8'den çekmek için büyük çaba sarf ediyor. Artık Windows 8 satın almak isteyen kullanıcılar otomatik olarak Windows 8.1 satın almaya yönlendirilecek.

Son satış tarihi 31 Ekim 2014 olarak belirlenen Windows 8'i digital ve kutulu olarak piyasaya göremeyeceğiz. Ancak bazı istisnalar dışında yeni sistem alacaklar, Marka anlaşmaları gereği Wİndows 8 yüklü sistemlere sahip olabilirler.

Çıktığından beri en düşük rakamlara sahip olan Windows 8, şuanda dünya çapında kullanıcılar tarafından düşük düzeyde tercih ediliyor. Windows 8'in dünya çapında %5,59'luk dilime sahip olması ve eksi olan Wİndows 7'nin %52,71 lik dilimde olması Wİndows 8'in ne kadar kötü olduğunu gösteriyor. Wİndows 8.1 ise %6,67 lik dilimle 3.cü olsada Windows 8'den iyi performans sunuyor. SOn olarak %23,87'lik dilimle Wİndows XP'de halen vazgeçilemiyor.

Bunların hepsini affettirmek için Windows 10'u geliştirmeye başlayan Microsoft, 2015'İn ilkbaharında yeni işletim sistemi piyasaya sürebilir.

Bir önceki yazımız

GTA 3, Vice City ve San Andreas mobil sürümlerinde büyük indirim

GTA 3, Vice City ve San Andreas mobil sürümleri %40 ucuz
Etiketler: Microsoft, Microsoft windows 8,

Güncelleme: 978 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil