Microsoft Excel ile Farklı Bir Deneyim

Microsoft Excel ile Farklı Bir Deneyim

Bir çoğumuz Microsoft Excel denildiği zaman sebepsiz yere sıkılır bunalırız. Çünkü Microsoft Excel uygulaması hesapların yapıldığı ,ortalamaların yapıldığı , muhasebecilerin kullandığı, banka ve ofis gibi yerlerde memurların önündeki bilgisayarlarda açık olan ve aklımızın alamayacağı büyüklükte sayı dizisini kendi sistemine göre hesaplayan ve hepsini anlanlı bir hale getiren programdır.

Tabi bizim lise veya kimimizin üniversite yıllarında hem vazgeçilmez uygulaması hemde aynı zamanda ziyadesi ile canımızı sıkan başımızın bir belası uygulamaydı Microsoft Excel. Peki niye bu kadar çekinirdik veya ürkerdik bu uygulamadan. Çünkü bu Microsoft Excel uygulaması dediğimiz programda tarih atarken sıkıntılar yaşayabiliyordunuz. Bir tarih attığınızda noktalı olarak yazdığınız zaman Microsoft Excel uygulaması bu tarih yazımını bir komut olarak algılayarak otomatik olarak tüm yazımızı değiştirebiliyor yerine başka bir şeylerin yazılmasına sebep olabiliyordu. Netice itibari ile hücrelerin özellikleri de bu uygulamada oldukça önemli bir yere sahiptir. Tabi ki de sadece yazı ve rakam yazarak Microsoft Excel uygulamasını kullanmak biraz gereksiz olur. Çünkü bu uygulamada formüller ve konutlar ile yapılamayacak şey yok gibi.

Peki tüm bunları bir kenara bırakarak şunları söylesek ne dersiniz? Microsoft Excel uygulaması ile RPG tabanalı bir oyun oynamanız gayet mümkün . Evet yanlış duymadınız. Bu oyunda kendine ait yapay zekaları olan düşmanlarınız ve dört farklı senaryo sistemi bulunmakta. Fakat bu excel dosyası sadeve Microsoft Excel 2007 ve Microsoft Excel 2010 sürümlerinde çalışabiliyor. Dosya ektedir.

Bir önceki yazımız

Yandex üzerinden telefon arama dönemi

Yandex'te telefon arama dönemi başlıyor
Etiketler:

Güncelleme: 2077 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil