Microsoft Windows 7'nin Fişini çekiyor

Microsoft Windows 7

Karmaşık günler geçiren Microsoft, kısa süre önce Nokia ilede bası sorunlar yaşamıştı. Bu orunların ardından yeni hedefi olarak Windows 7'i gösteren Microsoft, acaba Windows 7'nin fişini çekiyor mu?


2014 yılının Nisan'ında Windows Xp desteğini çeken firma, bu tarihten sonra Windows Xp'i karanlığa terk etmişti. Kamuoyunda tepkiye neden olan bu durumun bir tekrarıda Windows 7 için geliyor. Microsoft, 2020 yılına kadar ömrü olan Windows 7'nin ateşini yavaş yavaş söndürmeyi hedefliyor. Yeni işletim sistemi geliştirmelerini hızla devam ettiren ve hızlı bir şekilde büyüyen firmanın, bu durumuyla anlıyoruz ki, eski işletim sistemleri takip etmesi zorlaşıyor gibi.

Microsoft, Windows 7 kullanıcıları için bazı zamanlarda ücretsiz güncelleştirme yayınlıyordu. Bu güncelleştirmeler genelde güvenlik açıklarını kapatmaya yönelik önemli güncelleştirmeler olarak biliniyor. 13 ocak 2015'ten itibaren firma, Windows 7 için güncelleştirme yayınlamayı sınırlandırmayı düşünüyor. Bu durumda Windows 7'nin fişinin çekileceğe işaret ediyor.

14 ocak 2020'ye kadar ömrü biçilen Windows 7'ye 2015 yılından itibaren sadece anlaşmalı ve ücretli güncelleştirmeler verilecek ve bu şekilde ayakta tutulacak. Bu güncelleştirmeleride her kullanıcı edinirmi bilinmez ama bu kararla Microsoft, arkasında neyi gösterecek merak ediyoruz.

Windows 7 yalnızmı kalıyor. Yorum sizin.

Bir önceki yazımız

Amazon yeni Bulut Depolama servisi Zocalo'u yayınladı.

Amazon'dan yeni Bulut Depolama servisi Zocalo
Etiketler: Windows 7'nin Fişini mi çekiyor, Windows 7 kapanıyor mu, Windows 7'nin Fişimi çekiliyor,

Güncelleme: 2298 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil