Microsoft'un ilk Lumiası çıktı

Microsoft

Nokia'yı satın alarak bir süredir Nokia ile birlikte akıllı telefon üreten Microsoft, geçiş sürecini bitirdi ve resmi olarak kendine ait ilk Lumia modelini piyasaya sürdü.

Uzun yıllar boyunca büyük bir kitle sahibi olan ve kullanıcıların gönlüne taht kuran bir firma, Microsoft tarafından satın alınarak tek bir hamlede yok olup gitti. Nokia'nın yok olmasıyla birlikte Microsoft, Nokia adını taşımayan ilk Lumia telefon modelini piyasaya çıkarttı. Modelin yeni adı ise Microsoft Lumia 535 oldu.

Fİnlandıyalı telefon devi Nokia'nın adı ne yazikki bundan sonra telefonların üzerinde olmayacak. Giriş seviyesi ilk modelini tanıtan ve piyasaya süren Microsoft, Lumia 535'de Windows Phone 8.1 işletim sistemini kullanıyor. Windows Phone 8.1 ile satışada çıkartılan Lumia 535'in Çift sim kartlı versiyonuda ayrı olarak piyasaya çıkarılacak. Lumia 535'in Avrupadaki etiket fiyatı vergiler olmadan 110 Euro'ya denk geliyor. Türk Lirası ile 350TL olan Lumia 535, Lumia 530'un yerini almaya aday tek rakip oluyor. Lumia 535, TÜrkiyede 450 TL ile 500 TL gibi bir fiyata satışa sunulacak.

Lumia 535'de geniş açı kapasitesine sahip 5 MP ön kamera bulunuyor. Daha önceki giriş seviyesi modellere göre geniş bir ekran sunan Lumia 535, 5 inç ve qHD çözünürülük ile birlikte sunuluyor.

Bir önceki yazımız

VLC Player, Dell marka bilgisayarların garantisini devredışı bırakıyor

VLC, Dell markalı bilgisayarları garanti dışı bırakıyor
Etiketler: lumia 535, Microsoft lumia son versiyon, Microsoft lumia, lumia 535 işletim sistemi, lumia 535 özellikleri,

Güncelleme: 2001 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil