Minecraft İnceleme

Minecraft İnceleme

Sanal dünya ile gerçek dünya arasındaki uzaklık gün geçtikçe azalıyor. Bunda oyunların etkisi gerçekten çok fazla. İşte bu devrede oyunumuz Minecraft başrollerden biri. Şimdiye kadar bu tarz oyunlar çıktı ve çok ilgi gördü ama Minecraft onları gölgede bıraktı gibi. Özellikle Minecraft 3D oluşuyla bir çok oyunseverin gönlünü fethetti. Gelelim oyunumuzun içeriğine.

Daha öncede bahsettiğim gibi oyun bize 3d kamera desteği veriyor.Oyuna girdiğimiz anda bu etkiyi hemen hissedebiliyoruz. Uçsuz bucaksız bir dünyanın içinde herşey bize ait. Elimizde bir kazma ve kendi dünyamızı kendimiz şekillendirmeye başlıyabiliriz. Oyunda aklınıza gelen her şeyi tasarlama ve kullanma imkanı bulabilirsiniz. Tabi bunları karşılamak için malzemeleri ve şartları oluşturmalısınız. Oyunda bir diğer iyi yan ise kendinizi hazır hissedene kadar zorluk derecesini düşürüp daha sonra artırabilmeniz. Oyunda inşa etme özelliğide mevcut. Kendinize bir kulübe, ev veya şato bile inşa edebilirsiniz.

minecraft

Zorluk derecemize göre oyunda değişen bazı özellikler mevcut. Mesela oyunda zor seçenekte bazı canavarlar var ve size saldırıyorlar. Ama bunun içinde bazı yöntemler var. Yaptığınız barınaklar sayesinde geceleri canavar saldırılarından kurtulabilirsiniz. Yada kendinize hammadde toplayıp kendinize silah yapıp canavarları öldürebilirsiniz. Oyun size tam özgürlük vermiş bu konuda. Birçok alet yapmanız yeni inşaatlar yapmanız mümkün. Tamammen size kalmış. Hammaddelerin bulunması için maden kurma imkanı bile buluyorsunuz. Kendinize ait evcil hayvanlar bunun yanında etini ve yününü kullanabileceğiniz çiftlik hayvanları bulmanız bile mümkün. Grafikleri çok basit bir oyun olsada oyun sırasında hiç aklınıza grafikler takılmıyor bile. Kapılıp gidiyorsunuz.

minecraft

Oyunda aynı zamanda çoklu oyuncu modu mevcut. Arkadaşlarınızla beraber yeni bir dünya oluşturabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Oyun sürekli güncelleniyor ve yeni şeyler ekleniyor. Oyunun boyutununda yüksek olmaması ve dinamik bir işleyişinin olmasıda büyük bir avantaj. Çok büyük boyutlu yeni nesil pc oyunlarıyla mücadele edebilecek bir oyun.

Mutlaka oynamanızı tavsiye ederim. Emin olun çok eğleneceksiniz.

Bir önceki yazımız

Remember Me İnceleme

Remember Me İnceleme
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil