Mozilla, geliştiricilere ait bilgileri sızdırdı

Mozilla, geliştiricilere ait bilgileri sızdırdı

İnternet dünyasının en popüler tarayıcılarından birini geliştiren Mozilladan geliştiricilerini kızdıracak bir haber geldi. Mozilladan gelen habere göre 76.00'e yakın geliştiricinin mail adresleri istenmeyen bir durumda sızdırıldı.

Kısa süreli aralıkla internet tarayıcısı Firefox'un yeni güncellemelerini yayınlayan Mozilla, güvenlik açıklarıyla başı bir hayli belada. Tarayıcını sürekli güncelleyerek, açıklarını kapamada büyük bir emek sarfeden Mozilla'nın geçtiğimiz günlerde aldığı bu haber deprem etkisi yarattı. Bir olay sonucunda geliştiricilere ait tam 76.00'e yakın mail adresi, şifrelenmiş 4.000 güvenlik şifresi Mozilla Developer Network üzerinden sızdırılmış bir duruma geldi.

Mozilla'ın yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, yaşanan bu aksiliğin istemeyen bir şekilde kazara olduğunu ve bu olayın en kısa sürede çözülüp bilgilerin kurtarıldığını belirtildi. Mozilla bu açığı hemen kapatmış olsada kötü amaçlı kişilerin eline şifrelerin ve mail adreslerinin geçmemesi imkansız gibi birşey. Ancak bu durum hakkında firma yetkilileri henüz net bir açıklama yapmış değiller.

Özellikle popüler tarayıcı Firefox ile tanınmış olan Mozilla, bu güvenlik açığı ve sızdırılma olayından sonra kendine güvenen kullanıcılarını şoka uğrattı. Belkide kullanıcılara karşı güvenilirliği biraz azaltmış olabilir.

Bir önceki yazımız

Nvidia Geforce serisi kartların yeni sürücülerini yayınladı

Nvidia, yeni grafik kartı sürücülerini yayınladı
Etiketler: mozilla, Mozilla geliştiricileri,

Güncelleme: 1935 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil