Bir efsaneyi daha kaybediyoruz!

Bir efsaneyi daha kaybediyoruz!

2001 yılından bu yana en çok sevilen ve en çok kullanılan Windows XP işletim sisteminin 2 yıl ömrü mü kaldı?

Windows 7 çıktığından beridir Microsoft' un pilini bitirmek için canla başla çalıştığı işletim sistemi Windows XP' nin 2 yıl içinde pilinin bitmesi bekleniyor.

Gartner' in yayınladığı rapora göre XP' nin 2 yıl ömrü kalmış. 2 yıl sonra Microsoft XP' ye desteği tamamen kesecek. XP Home sürümünün 68 milyon kullanıcısı, XP Professional' in 144 milyon kullanıcısı bulunmakta. İş ortamında kullanılan bilgisayarların %79' u halen XP kullanıyor. Laptoplarda ise %45 oranında XP kullanılıyor; ama bu rakam gittikçe düşüyor çünkü Laptoplar' a Windows 7 işletim sistemi daha çok yakışıyor ve şık gösteriyor.

Gartner destek kesilse bile 2 yıldan sonra XP' yi bilgisayarların %4' ünde görmeyi bekliyor.

Kim ne derse desin XP' nin sadeliğini, sağlamlığını, kullanışlılığını hiç bir işletim sistemi veremez. Zaten Microsoft bunu Vista ile kanıtlamıştı. Ama Windows 7' ye diyecek söz yok. XP kadar olmasada gerçekten kullanışlı ve rahat aynı zamanda şık bir tasarıma sahip.

Bir önceki yazımız

Call of Duty: Black Ops 2 Çıkış Tarihi

Call of Duty: Black Ops 2 Çıkış Tarihi
Etiketler:

Güncelleme: 1722 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
YAZAR HAKKINDA

2 yıldır kindir.net' de editörlük ve yazarlık yapan Fatih YAZICI aynı zamanda .net geliştiricidir. Yazılım dünyasında kendisini C# ile göstermeye çalışmaktadır

Eklediği Yazı ve Programlar

 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil