Online dosya depolama siteleri

Online dosya depolama siteleri

İnternet üzerinde büyük dosyalarınızı paylaşmak istiyorsanız ama çok zor olduğunumu düşünüyorsunuz. Aslında zor değil. Çünkü sizler için, internet üzerinden dosya yükleyebilecğeiniz siteleri araştırdık.

İşte büyük dosyalarını yükleyip, arkadaşlarınızla paylaşmınızı sağlayan popüler dosya yükleme siteleri;

DROPBOX

www.getdropbox.com üzerinden ulaşabileceğiniz bu ugyulamayı siteminize kurup hemen işe koyulabiliyorsunuz. Dropbox'u kurup, ayarladıktan sonra tek dosyanın boyutu 250 MB'ı aşmamak suretiyle toplam 2gblık veriyi depolayabiliyorsunuz.

Uygulamayı Windows, Mac ve Linux sürümlerinden biri için indirip kuruyorsunuz. Ücretsiz açılan hesabınızla giriş yapıp, bilgisayarınızda dosyaları hemen yüklemeye başlayabiliyorsunuz. Hemen ardından görev çubuğunda bulunan Dropbox klasörüne dosyalarınızı sürükleyip bırakmak, dosya yüklemek için yeterlidir. Gördüğünüz gibi oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Dropbox'Un 2gb veri yükleme seçeneği ücretsizdir.

DIVSHARE

www.divshare.com adresinden girebileceğiniz bu site ise tek dosyanın 200mb'ı aşmamasını istiyor. Dropbox'un aksine 5gblık toplam depolama alanını ücretsiz sunuyor. Büyük dosyalarını sürekli taşımaktan yorulanlar, www.divshare.com'u kullanarak, her gittiği bilgisayarda eşitleme yaparak, dosyalarına ulaşabilecekler.

DIVSHARE'ye aynı anda 5 dosya atabiliyorsunuz. Ayrıca yüklediğiniz video dosyalarını, sitenizde veya blogunuzda paylaşabilmeniz için, otomatik flash kodunuda alabilirsiniz.

DROP.IO

http://drop.io adresinden ulaşılabilen bu siteyi, diğer depolama uygulamalarından ayıran özelliği, sade olmasıdır. Siteye ilk girdiğinizde size bir adres oluşturan bu depolama sitesi örneğin; http://drop.io/isminiz adresine kolayca dosya yüklemenizi sağlamaktadır.

FILE DROPPER

www.filedropper.com sayesindede kolayca dosya paylaşabilirsiniz. Size her ne kadar 5gb toplam alan sunsada, indirilmeyen dosyalarını bir süre sonra silmesi, biraz düşündürüyor.

MEDIAFIRE

www.mediafire.com belkide başarılı sitelerden biri. Dosya aktarımı biraz sorunlu olsada, arayüzü oldukça şahane. Ayrıca tek dosyanın 100mb geçmemesi gerekiyor.

Bir önceki yazımız

En çok girilen web sitelerinin klavye kısayolları

En çok girilen web sitelerinin klavye kısayolları -2-
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil