Online Virüs Taraması

Online Virüs Taraması

Bilgisayarınızdaki antivirüs programınız ne kadar güncel olursa olsun asla yüzde yüz koruma sağlayamaz. İnternetten bir dosya indirdiniz, sisteminizdeki mevcut antivirüs yazılımı ile tarattığınızda hiçbir kötü yazılım uyarısı vermedi, içiniz rahat olacaktır. Ama siz yinede tedbiri elden bırakmayın ve internette online bir taramadan geçirin.

Online virüs taraması ile sisteminizdeki virüs taraması arasındaki en önemli fark, online tarattığınızda onlarca antivirüsün elinden geçiyor ve içiniz daha da rahat olabilir.

Önerdiğim en popüler online virüs tarama uygulaması Virustotal.com'dur.

Nasıl Kullanılır?


Siteye girdiğinizde ilk yapmanız gereken "Gözat" seçeneğinden taratmak istediğiniz bir dosyayı seçmek.

Daha sonra "Send File" butonuna basın. Biraz bekledikten sonra dosyanız sunucuya gönderilmiş olacaktır. ( Maximum Dosya Boyutu: 20 mb olarak sınırlandırılmış) Dosyanın yüklenme hızı sizin mevcut upload (gönderme) hızınıza göre değişecektir.


Dosyanız siteye aktarıldığı zaman, karşınıza iki seçenek geliyor.Burada REANALYSE, butonuna basıyoruz ve dosyamız mevcut antivirüs yazılımları tarafından taranıyor. ( Toplam 42 Yazılım )

Eklediğimiz yazılımınn tarama işlemi bittikten sonra,


karşınıza dosyaların virüs taraması sonuçları listeleniyor. Burada, Antivirus isimleri, versiyonları, güncelleme zamanları ve Result yani içerisinde virüs olup olmadığını belirten bölüm gelmektedir. Result bölümde virüs olduğunda kırmızı olarak virüsün ismi yazar.
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil