Ramazan Ayına Özel Android Uygulamaları -3-

Ramazan Ayına Özel Android Uygulamaları -3-

Ramazan ayı için Android platformuna geliştirilen uygulamaların tanıtımına devam ediyor. Bir önceki yazımızda Vestelin imsakiye programını ve diyanet işlerinin geliştirdiği ramazan rehberini tanıtmıştık. Yine bu yazımızda Ramazan ayını daha sağlıklı geçirebilmeniz için birkaç uygulamayı tanıtacağız.

İmsakiye 2014

Bu uygulama ramazan ayı için geliştirilen, imsakiye uygulamasıdır. Kullanımı sade ve kullanışlı bir imsakiye sunan uygulamaya ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Sadace ramazan ayına özel bir imsakiye arıyorsanız bu uygulama ihtiyacınızı görecektir. 81 il için desteği sunan uygulama üzerinden şehirinizi seçerek imsak ve iftar bilgilerini görebilirsiniz.

Uygulama üzerinden İmsak, Güneş, Öğle, İkindi, Akşam ve Yatsı namazlarının vakitlerini öğrenebilir ve namaz vakitleri kaçırmazsınız. Bu sayede hem sahur ve iftar vakitlerini öğrenebilirsiniz. Sade ve basit bir imsakiye arıyorsınız buyrun hemen deneyin.

Ramazan Duaları

Ramazan ayında okuyabileceğiniz dua ve zikirleri içerisinde bulunduran uygulamayı hemen indirerek, ramazan ayını sağlıklı geçirebilirsiniz. Bilmediğiniz dualar varsa ve öğrenmek istiyorsanız uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulama içerisindeki tüm duaların Arapçası ve Türkçesi aynı sayfa üzerinde görülmektedir. Dolayısı ile Arapça'ya merağınız varsa yada okuyabiliyorsunuz bu da sizin için yararlı olacaktır. Uygulamanın tasarıma da oldukça başarılı diyebilirim fakat biraz geliştirilebilir.

Bir önceki yazımız

Ramazan Ayına Özel Android Uygulamaları -2-

Ramazan Ayına Özel Android Uygulamaları -2-
Etiketler: Ramazan Ayına Özel Android Uygulamaları -2-,
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil