Readyboost ne işe yarar, nasıl kullanılır

Readyboost ne işe yarar, nasıl kullanılır

RAM' i düşük olanlar, RAM' lerim hiçbir sisteme yetmiyor diyenler... Bu yazımız tam size göre. Yazımız Wİndows 7 içindir.

Arkadaşlar sizlerinde bildiği gibi günümüzde programlar, oyunlar yüksek sistemler istemektedir. USB bellek kullanarak sisteme nasıl fiziksel RAM ekleriz sizlere onu anlatacağım, yararlı olması dileğiyle...

Arkadaşlar ilk önce elinizde boyutu 1-2 GB' lık bir RAM varsa bilgisayarınıza takın. İsterseniz daha yüksek boyutlu RAM' ler kullanın. Orası size kalmış. USB' yi taktıktan sonra; Bilgisayarım' a gelin, USB' nizin üstünde sağ tıklayın Özellikler deyin. Readyboost sekmesine gelin, alt alta üç seçenekle karşılaşacaksınız; "Bu Aygıtı Kullanma" - "Bu Aygıtı Readyboost' a Ata" - "Bu Aygıtı Kullan" .

Bu Aygıtı Kullanma

Bu seçenek, aygıtınızı Readyboost olarak daha önceden kullanıyorsanız onu iptal etmeye yarar.

Bu Aygıtı Kullanma-Bu Aygıtı Readyboost' a Ata

Bu seçenek ise aygıtta ne kadar boş alan varsa hepsini Readyboost olarak kullanır. Bu seçeneği işaretledikten sonra Tamam butonuna basın. Windows bir kaç dakikanızı alarak aygıtınızı Readyboost için hazırlar ve bu işlem bittikten sonra artık yüksek sistem performansı bizi bekliyor.

Bu Aygıtı Kullan

Bu seçenek ise aygıtınızdan belli bir boyutu Readyboost için kullanmak istiyorsanız seçilir. Bu seçenek işaretlendikten sonra; alt tarafta aygıtın ne kadarını kullanmak istediğinizi ayarladığınız kayan bir imleç var. Onu istediğiniz gibi ayarlayın. Sonra ise tamam deyin ve Windows ayarları yaptıktan sonra sisteminiz hızlanmaya başlayacaktır.

NOT; Arkadaşlar aygıtınız Readyboost olarak kullanılırken aygıtınızı USB' den çıkarmayın. Çıkaracaksanız; Bu Aygıtı Kullanma deyip Tamam butonuna tıklayın.

Bir önceki yazımız

Proxy ayarlarınızı kolayca değiştirin, üstelik otomatik olarak

Proxy Ayarlarınızı Kolayca Değiştirin
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
YAZAR HAKKINDA

2 yıldır kindir.net' de editörlük ve yazarlık yapan Fatih YAZICI aynı zamanda .net geliştiricidir. Yazılım dünyasında kendisini C# ile göstermeye çalışmaktadır

Eklediği Yazı ve Programlar

 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil