Recordit

RECORDIT

Hakkında: Windows için üretilmiş .Gif formatında ekran kaydı yapma programı.

Firma: Recordit

Lisans: Ücretsiz Tam Sürüm

Dosya Boyutu: 0.60 MB

Sürüm: 0.1 «» Diğer Sürümler

Platform: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows Xp

Dil: İngilizce

Alt Kategori: Resim - Grafik


Bu yazılımı takip et Puan Ver ▼ Beğen Yorum Yaz Listeye Ekle
 

RECORDIT HAKKINDA

Recordit Windows işletim sistemleri için üretilmiş olan ekran görüntüsü kaydetme programıdır.

 

Herkes gerek iş ve eğitim dolayısı ile gerekse uygulamaları tanıtmak için ekran kaydı yapar. Ama ekran kaydı yapan programların video boyutlarını çok büyük boyutlarda tutması kullanıcıların olumsuz yorumlarıyla sonuçlanmaktadır.

Bazı ekran videosu kaydetme programları 1 saatlik bir videoyu 4 GB boyutunda kaydediyor. Bunu farklı formatlara dönüştürme işlemi yapmadan da bilgisayarımızdaki çoğu medya oynatıcılar oynatma işlemi sırasında donma yaşıyor.

Başka formatlara dönüştürmeden yükleme işlemleri ise boyut fazla olduğundan sıkıntı çıkarabiliyor. Dönüştürme işlemi sonrası boyut 1-2 GB' a düşüyor ama bu formatlama işlemi de çok uzun sürebiliyor.

Recordit, ekran kaydını ".Gif" formatında yapıyor. Bu sayede ekran kaydı düşük boyutlarda oluyor. Diğer ekran kaydetme programlarından ayrılan en önemli özellik bu! Aynı zamanda kayıt işlemi bitince otomatik olarak kendi sunucularına ekran kaydınızı yüklüyor. Bu yükleme işlemi biraz uzun sürüyor ama. 

Recordit' in herhangi bir arayüzü yoktur. Windows tepsisinde küçültülüyor, simgeye sağ tıklıyorsunuz ve "Record" butonuna tıklıyorsunuz. Sonrasında ise kaydedilmek istenilen ekran bölümünü seçiyorsunuz ve otomatik çıkan Record butonuna tıklayarak kaydı başlatıyorsunuz.

Biraz önce dediğim gibi yükleme işlemi biraz uzun sürüyor. Bu aşamada lütfen sabırlı olunuz. Yükleme işlemi bitince program sizlere bilgi veriyor.

Güncellenme:

 

RECORDIT EKRAN GÖRÜNTÜLERİRecordit

 
Yazar:

2 yıldır kindir.net' de editörlük ve yazarlık yapan Fatih YAZICI aynı zamanda .net geliştiricidir. Yazılım dünyasında kendisini C# ile göstermeye çalışmaktadır

Eklediği Diğer Yazı ve Programlar

 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
 
Recordit Tüm İndirme Linkleri
Çalışmayan linkleri lütfen bize bildirin.
  • Yeni:
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil