Remember Me İnceleme

Remember Me İnceleme

Gelecek teması işleyen oyunlarda ne yazık ki sıradışı konu bulmak çok zor. Hemen hemen hepsi benzer konuları ele alıyor. Zombi istilası, kıyamet sonrası, uzaylı istilası gibi çoğu zaman benzer konular var. Bu oyunlara kötü diyemeyiz tabi çok iyi grafiklere sahip oyunlar var bu alanda ama hikayeler konusunda henüz bir farklılık yoktu. İşte bu devrede araya yeni çıkan oyunumuz remember me giriyor. Daha yayınlanmadan önce hikayesi ve videolarıyla merak uyandırmayı başarmış bulunmakta. Hikayemiz 2084 yılında Neo-Paris denen şehirde geçiyor.

Hikayemiz biraz farklı. Şehrimiz Neo-Pariste insanların adeta kullanmak zorunda kaldıkları sensen denen bir cihaz var. Peki nedir bu sensen? Sensen insanların hafızalarını sanal ortama aktarmalarını sağlayan bir araç. İnsanlar anılarını yedekliyebiliyor, veya aynı şekilde unutmak istedikleri anılarını silebiliyorlar. Bu işi yöneten ve ortaya çıkaranda bir şirketimiz var. Memorize isimli şirket nüfusun hemen hepsine etkili yani şehrin yönetimini almış durumda. Tabi bu şirkete karşı olan ve sensen aletinin kullanımını onaylamayan direnişçilerde mevcut oynumuzda. Aynı zamanda sensenden zarar görmüş ve yaratığa dönüşmüş insanlarda şehirde bir tehdit unsuru. İşte bizim yönlendireceğimiz karakterimiz Nilinde bu sistemden etkilenmiş ve tüm hafızasını kaybetmiş durumda. Hafızamıyı geri kazanmaya çalışıcağız.

remember me

Şunuda belirtmek isterim ki oyun karakter konusunda oldukça başarılı. Kullandığımız Nilin karakteri oyunun ruhunu tam olararak yansıtmış durumda. Karakterimiz bir hatıra avcısı. Ama diğer hatıra avcılarından oldukça farklı. Onu farklı kılan özellik ise diğer insanlarının hatıralarına girip anılarını değiştirebilmesi. Tabi bu oldukça tehlikeli yanlış bir hamle kötü sonuçlar doğurabiliyor. Aynı zamanda anılara şehirde bulunan hatıra kaynaklarınıda kullanabiliyoruz. Oynumuz dövüş mekaniğindede oldukça yenilikçi bir sistem getiriyor. Bu sistem Combolpb olarak adlandırılmış. Combolob'da karakterimizin dövüş hareket sistemini biz belirliyoruz. Belirtilen Combolara göre farklı özellikle kazanabiliriz tabi mesela can artışı veya hızda ilerleme gibi seçenekler var.

remember me

Şehrimiz görselliğiyle gerçekten etkileyici oluşturulmuş. Tabiki bu görsellik güzel müziklerlede pekiştirilmiş durumda. Ama en büyük eksikliklerden biri şehirde özgürce dolaşma seçeneği yok. Görevleri takip etmemiz gerekiyor. Oynanışda iyi denilebilecek düzeyde. Dövüş mekanikleri biraz zayıf olsada göz ardı edilebilir.

remember me

Kısacası oyunumuz bayağı yenilik getirmiş bir oyun bazı kesimler tarafından eleştirilsede arşivlenecek ve değerini koruyacak gibi gözüküyor. Herkese en azından denemesini ve farklı bir atmosfer yaşamasını tavsiye ederim.

Herkese iyi oyunlar.

Bir önceki yazımız

Sniper ghost 2 oyununun incelemesi

Sniper: Ghost Warrior 2 İnceleme
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil