Sniper: Ghost Warrior 2 İnceleme

Sniper: Ghost Warrior 2 İnceleme

Sniper, Elite oyunuyla yaklaşık 1.5 milyon satış rakamına ulaşmış yapım yeni oynuyla karşımız çıkıyor. Aslında ilk oyunda büyük ilgi görmesi ve çok satış rakamına ulaşmasına rağmen oyunun devam etmesi beklenen bir şey değildi. Sonuç olarak bu tip oyunların hitap ettiği kişi sayısı sınırlı. Ama oyun buna rağmen çıkış süresince ilgiyle takip edildi.

Oyunda en büyük yenilik CryEngine 3 ile yapılmış olması. İsmi bile büyük ilgi uyandırıyor tabi. Bunun yanında oyuna başladığınızda bir nebze hayal kırıklığına uğruyoruz. Nedeni kötü selendirmeler, kasıntı kelimeler ve ne olduğu anlaşılmayan çok basit bir hikaye bizi hayal kırıklığına uğratmaya yeter ve artar. Oyunda CryEngine 3 ten eser yok. Grafikler vasat, diyaloglar seslendirme falan gerçekten hiç CryEngine 3'e benzemiyor. Oyunda tek önem verilen şey silahların grafikleri. Ancak silah grafiklerine uygulanan efeklerde oyunun ne kadar vasat bir yapım olduğunnu ortaya çıkarmış gibi.

sniper

Oyunda kullanabildiğimiz silah sayısıda çok kısıtlı. Bunun yanında oynanışta yine alışık olduğumuz kalp atış hızları, rüzgar hesaplama, uzaklık hesapları falan herşey yine aynı şekilde mevcut bulunmakta. Tabi bunların hepsi oyunun zorluk derecesine göre değişiyor. Dikkat isteyen bu konular yapay zekanın sadece öldürme dürtüsüyle oluşturulması nedeniyle çok anlamsız kaldı. Öldürmeye odaklanmış bir robot gibiler anlaşılan. CryEngine 3'ün kalitesini ne yazık ki bu oyunda bulmak mümkün değil gibi duruyor. Bunun çok üstünde yapılmış oyunları bulunmakta tabi. Kısacası oyun bekleneni vermemiş gibi duruyor. Teknolojinin bu kadar ilerlediği ve oyunların bayağı geliştiğini düşünürsek çok alt seviye bir oyun olmuş diyebiliriz. Tek savunulabilecek yanı çok oyunculu modu ve diğer oyunlara göre bir miktar düşük fiyatı.

sniper

Bir önceki yazımız

Saints Row'un son oyununda uygulayabileceğiniz hileler

Saints Row: The Third Hileleri
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil