Tarayıcılardaki eklentilerden kurtulmanın yolları

Tarayıcılardaki eklentilerden kurtulmanın yolları

Windows işletim sistemiyle çalışan yüzbinden fazla yazılımın olduğu tahmin ediliyor. Ancak her yazılımın geliştirilme aşaması bazen büyük firmalar tarafından bazende küçük bir ekip tarafından gerçekleşiyor. Küçük ekipler finans zorluğu çektiğinde bu durumu arama motorlarıyla ve bazı internet servisleriyle anşalarak çözme yoluna gidiyor.

Bazen dikkat ettiyseniz bir yazılım kurulurken bir eklentilerin kurulumu konusunda sizden onay istiyor. Çoğu kullanıcı ise bu durumdan habersiz kuruluma devam ediyor ve sistemine istemediği halde eklenti kurmuş oluyor. Bu kurulan eklentiler genelde internet tarayıcılarına bulaşıyor ve sorunlara yol açabiliyor. Tabiki şöyle algılanmasın kötü eklenti var ancak iyi eklentilerde bulunuyor.

Kötü eklentiler genelde sisteminizde performans kaybı yaşatıyor ve tarayıcınız arayüzünü kaplayıp kötü görüntülere sebebiyet veriyor.

Bu durumdan kurtulmak için ilk önce kurulum yaparken gelişmiş seçeneklere bir göz atmanızda fayda var. Çünkü eklenti seçeneklerini oraya gizliyorlar.

Eğer ki bir eklentiyi istemeyerekte kurmuş oldunuz ve kaldırmak istiyorsanız. Ozaman güvenlik devi Avast'ın geliştirdiği Browser Cleanup uygulamasını sisteminize kurun. Piyasaya envai çeşit eklenti kaldırma yazılımı bulunuyor. Avast'a ait Browser Cleanup'ın dışında İobit Uninstaller eklenti kaldırma bölümüde işinizi görecektir.

İkiside tamamen ücretsiz ve kolay bir kullanım sunuyor.

Avast Browser Cleanup

İobit Uninstaller

Bir önceki yazımız

ADSl terimi nedir ve çalışması nasıl gerçekleşir bilmek istermisiniz

Adsl nedir ve çalışma prensibi nasıl gerçekleşir
Etiketler: eklentilerden kurtulma, tarayıcı eklentilerinden kurtulma, internet tarayıcıs eklentilerinden kurtulma,
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil