Unebootin

UNEBOOTIN

Hakkında: Unebootin sayesinde flash bellek ile bilgisayarınıza format atabilecek ve istediğiniz işletim sistemini kurabileceksiniz.

Firma: Unebootin

Lisans: Ücretsiz Tam Sürüm

Dosya Boyutu: 4.53 MB

Platform: Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows Xp

Dil: İngilizce, Türkçe

Alt Kategori: İşletim Sistemleri

Sistem Gereksinimleri

Windows işletim sistemi

Bu yazılımı takip et Puan Ver ▼ Beğen Yorum Yaz Listeye Ekle
 

UNEBOOTIN HAKKINDA

Bilgisayarımıza  işletim sistemi yüklemek isteriz, fakat bazen elimizde işletim sistemi cdsi  olmayabilir. İşletim sistemi cdsi olmadığı zamanlarda  flash bellek yada başka bir araç ile format atmak isteriz. Artık bir flash belleğiniz var ise bilgisayarınıza istediğiniz gibi işletim sistemi kurabileceksiniz.

Unebootin ile Flash belleğinize boot özelliği ekleyebilirsiniz ve flash belleğinizden bilgisayarınıza işletim sistemi kurabilirsiniz. Unebootin programının kullanımı çok basittir  programı açtığımızda  program ekranında  yükleyeceğimiz işletim sistemini sorar ama bu sadece linux desteklidir yani bilgisayarımıza  bir linux dağıtımı kurmak istiyorsak açılan ekrandan  kurmak istediğimiz dağıtımı ve sürümünü seçtiğimizde ve kurulacak olan flash bellek yada cdyi seçtiğimizde  program  seçtiğimiz sistemi internetten otomatik olarak indirir ve flash belleğinize kurarak hazır hale getirir. 

Eğer bilgisayarınıza iso dosyası bulunan herhangibir işletim sistemini kurmak isterseniz, program ekranındaki browse butonuna basarak işletim sisteminin iso uzantılı dosyasını seçmeniz yeterli olacaktır. Hemen ardından kurmak istediğiniz sürücüyü seçip  tamam butonuna bastığınızda kurulum otomatik olarka başlayacaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra  bilgisayarınızı yeniden başlatarak f12  tuşuna basarak boot ekranını açıp flash belleği seçmeniz yeterli  bu sayede bilgisayarınız flash bellek ile boot edilmiş olacak ve sonraki adımlar ise tıpkı bir cd aracılığı ile kurar gibi aynı olacaktır. Eğer bilgisayarınıza herhangibir linux dağıtımı ve sürümünü kurmuş iseniz bilgisayarınıza format atmadan flash bellek üzerinde işletim sistemini deneyebilir yada istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Güncellenme:

 

UNEBOOTIN EKRAN GÖRÜNTÜLERİUnebootin

 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
 
Unebootin Tüm İndirme Linkleri
Çalışmayan linkleri lütfen bize bildirin.
  • Yeni:
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil