UNetbootin

UNETBOOTIN

Hakkında: Flash Bellek ile format

Firma: Geza Kovacs

Lisans: Ücretsiz Tam Sürüm

Dosya Boyutu: 4.53 MB

Platform: Linux, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows Xp

Dil: İngilizce

Alt Kategori: İşletim Sistemleri


Bu yazılımı takip et Puan Ver ▼ Beğen Yorum Yaz Listeye Ekle
 

UNETBOOTIN HAKKINDA

UNetbootin uygulaması  Windows, Linux ve Linuxun türevleri olan Pardus ve benzeri işletim sistemi cd ve dvdlerini Usb Flash Belleğe yazdırarak bilgisayarın flash bellek ile root edilmesini sağlıyor. Yani daha yalın bir dille anlatmak gerekirse : UNetbootin cd ve dvd'ye ihtiyaç duymadan bilgisayarınıza format atmanızı sağlayan bir yazılım. 

 

Örnek olarak bir işletim sisteminin cd veya dcd image'ı yani kalıp dosyası hard diskinizde mevcut fakat elinizde o an için bir cd veya dvd boş diskiniz yok ve format atmak istiyorsunuz veya bu araçların hepsi var  fakat cd /dvd romunuz bozuk. TÜm bu sorunlara alternatif bi çözüm yolu arıyorsanız UNetbootin tam size göre bir uygulama. Cd ve Dvd olmadan format atmanın ayrıcalığını UNetbootin ile yaşayabilirsiniz.

 

Boot edilerek flash diske kopyalanan işletim sistemi, usblerin cd sürücülerin okuma hızından daha hızlı olduğunu hesaba katarsak kurulum işlemi cd ile formata göre dha kısa olacaktır. Hele birde USB 3.0 desteğine sahipseniz hızınız hissedilir derecede artacaktır. Kullanım kolaylığı ve gayet hızlı format atma yöntemi sayesinde sık sık format atan bir kullanıcı iseniz size  tavsiye edilebileceğimiz bir uygulamadır.

Güncellenme:

 

UNETBOOTIN EKRAN GÖRÜNTÜLERİUNetbootin UNetbootin

 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
 
UNetbootin Tüm İndirme Linkleri
Çalışmayan linkleri lütfen bize bildirin.
  • Yeni:
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil