WeChat, Bilgisayarlarada geldi

WeChat, Bilgisayarlarada geldi

Mobil platformlarda 600 milyonu aşkın kullanıcı bulunan Whatsapp geçtiğimiz haftalarda Masaüstü versiyonunu kullanıcılara duyurmuştu. Bunun dışında yine mobil cihazlarda popüler olan mesajlaşma uygulaması Wechat'te atak yaparak masaüstü uygulamasını geliştirdi ve kullanıcılara sundu.

Milyonlarca kullanıcının büyük heyecanla beklediği uygulamaların Masaüstü versiyonları peş peşe çıkarken, Whatsapp'ın adım atmasıyla başladı ve WeChat'le devam etti. İki uygulamanın ortak yanı ise WhatsApp gibi WeChat'İnde web tarayıcısı üzerinden çalışacak olmasıdır.

WeChat'i mobil platformda aktif olarak kullanıpta bilgisayarınızdada kullanmak istiyorsanız, öncelikle verilen adrese girip tıpkı WhatsApp'da yapıldığı gibi QR kodunu okutup cihaznızın WeChat uygulaması ile bilgisayarınızın bağlanması gerekiyor. Gereken bağlantı başarılı bir şekilde yapıldığında tarayıcınız üzerinden ve mobil cihazıznızdan mesaj trafiğinizi kontrol edebiliyorsunuz. Mobil platformlarda Android, iOS, Windows Phone ve BlackBerry sürümleri bulunan WeChat'in bu atağından sonra alternatiflerinden biraz kullanacı çalabileceği söyleniyor.

Bu uygulamalar çıkmadan önce mobil cihazınız ile bilgisayarınızı bağladığınızda bile masaüstünde kullanabiiyordunuz. Ancak bunu yapmak biraz bilgi istediğinde bu uygulamaların masaüstü versiyonlarının çıkması işleri kolaylaştırıyor. Resmi çıkışı gerçekleştirilen WeChat'İ QR kodu okutarak bilgisayarınıza kurabileceksiniz.

Bir önceki yazımız

Android işletim sistemi kullanan tabletler için Microsoft Office sürümü yayınlandı

Android Tabletler için Microsoft Office indirilmeye sunuldu
Etiketler: WeChat windows sürüm, WeChat masaüstü sürüm, WeChat mobil,

Güncelleme: 4236 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil