Windows 10'a geçişler ücretsiz gerçekleşecek

Windows 10

Türkiye saati ile saat 19:00'da düzenlenmeye başlanan Wİndows 10 etkinliğinde, kullanıcıların kafalarını kurcalıyan birçok önemli soru yanıt buldu. Önemli sorulardan biride Windows 10'un ücretsiz olarak yükseltme desteği sunması oluyor. Windows 7, Windows 8, 8.1 veya Windows Phone 8.1 sistemlerine sahip cihazlar ücretsiz bir şekilde Windows 10 sürümüne güncellenebilecektir.

Redmond Washington düzenlenen seminerde tanıtılan en yeni Windows işletim sistemi Windows 10, Windows Insider'e katılan 2 milyona yakın kullanıcı tarafından izlendi ve tanıtımı yapıldı. İnternetten canlı olarakta yayınlanan seminer, Windows'un Şefi olan Terry Myerson'in sahneye çıkması ile başladı. Birçok istatisiğinde yanıtlandğı seminerde en önemli sorulardan biride "Windows 10 ücretsiz mi olacak?" sorusu yer aldı. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen bu sorunun yanıtına etkinlikte yanıt verildi.

Bu durumda Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 yüklü bilgisayarların yanı sıra Windows Phone 8.1 yüklü gelen tablet ve telefonlar ücretsiz bir şekilde Windows 10 işletim sistemine terfi edilebilecekler. Ancak bu sorunun cevabının altında ufakta bir not yatıyor. Windows 10 'un finans sürümün yayınlanmasının ardından 1 yıl içerisinde güncellemeler tamamen bedava ancak bu 1 yıl sonunda ne olacak kesin olarak belli değil. Eğerki cihazlarınızı Windows 10 çıktığından itibaren ilk 1 yıl içerisinde yükseltmezseniz sonraki yıl belkide ücretsiz yükseltme kalkabilir. Bu sorounun cevabı henuz bilinmezken erken konuşmakta biraz zor.

Başlat menüsü isteyen kullanıcıların isteklerine göre şekillenen Windows 10'un resmi sürümü ne zaman çıkacak belli değil.

Bir önceki yazımız

WhatsApp web sürümü nasıl kurulur.

WhatsApp Web Yayınlandı
Etiketler: Windows 10 nasıl yüklencek, Windows 10'a geçiş nasıl, Windows 10 yükseltme,

Güncelleme: 2315 Okunma
.
Beğen Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil