Windows 7' de Otomatik Yedek Alma

Windows 7

Windows 7 kullanıyorsanız ve sisteminize sürekli format atmak istemiyorsanız, windows 7 içerisinde gelen yedekleme aracından birkaç ayar yaparak, sisteminizi siz kullanırken bile otomatik olarak yedekleme yapmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yedek almayı sürekli erteliyorsanız veya unutyorsanız bu otomatik yedekleme olayı sizin için güzel bir özelliktir.

Otomatik Yedeklemeyi Nasıl Açarım?

Wİndows 7 yedekleme aracını çalıştırmak için öncelikle, "Başlat"tan " Denetim Masası" na girin. Ardından "Sistem ve güvenlik " bölümünden "Yedekleme ve Geri Yükleme " girin.

Gelen ekranda "Yedeklemeyi ayarla" ya basın.

Daha sonra gelen pencereden size yedekleme dosyalarının nereye kaydetmek istediğinizi soruyor. Buradan eğer varsa yedek bir harddisk, harici disk vb. bölümlenmiş bir alanı seçmemeniz yararınıza olur. Unutmayın sisteminizin dosyaları ne kadar büyük olursa yedekleme yapacağınız alanında büyük olması fayda sağlayacaktır.

Yedekleme yapılacak diski seçtiğinizde ileriye gidin. Ardından size hangi dosyaları , klasörleri yedeklemek istediğinizi soruyor. Gereksizleri kaldırın ki fazla yer kaplamasın. Windows seçerse boyutu fazla olabilir. Siz kendinize özel bir seçim oluşturun.

Son olarak yedekleme olarak yaptığınız ayarlarınızı kontrol edin ve yedeklemeyi başlatın. İlk yedekleme biraz uzun sürebilir. Bu sizin yedekleme yapacağınız alanın büyüklüğüne göre değişir.

Bir önceki yazımız

Ücretisz profesyonel web tasarım kursunu üsretsiz olarak, bilgisayar başında alın.

Adobe Fireworks, Dreamweaver ve Flash CS4 Ücretsiz Kurs
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
YORUM YAZ
 

   
YORUMLAR | 1 Yorum
  • #1

    tebrikler. faydalı bir bilgi.

    adem 27 Eylül 2011 tarihinde yazmış
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil