Windows 8.1'in gizli özellikleri -2-

Windows 8.1

Windows 8'in en yeni veriyonu olan Windows 8.1'i kurduk ve kullanmaya başladık. Peki Windows 8.1'in Windows 8'den farkı nedir. Oldukça iç detaylara girecek olursak, bu farkları görebiliyoruz.

Bir önceki yazımızda bazı detaylarını açığa çıkardığımız Windows 8.1'in gizli özelliklerini öğrenmeye devam edin.

Giriş ekranını ve Masaüstünü aynı desene bürüyün

Windows 8'de giriş ekranı ve masaüstü için ayrı ayrı arkaplan resmi kullanmak zorundaydık. Hatta giriş ekranında bulunan desenler sadece microsoft'un yaptığı desenlerden ibaretti. Oysaki Windows 8.1'de hem masaüstü hemde giriş ekranında aynı arkaplan görüntüsünü kullanabiliyoruz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey, Ayarlar > Kişiselleştir girdiğiniz en sondaki masaüstü duvar kağıdınız bölümünü kullanmak.

Dosya gezginini SkyDrive ile birlikte kullanabilirsiniz

Wİndows 8.1'in en önemli özelliklerinden biride Skydrive hizmetiyle bütünleşik bir şekilde çalışmasıdır. Microsoft'un online depolama hizmeti olan SkyDrive'ı Windows 8.1 ile kendi offline olarak dosyalarınızı görüntülemektede kullanabiliyorsunuz. Windows 8 arayüzü ile entegre bir şekilde çalışan SkyDrive'ın bu özelliği oldukça kullanışlı sayılır.

Bu işlemi aktif etmek için SkyDrive'ı açın ve karşınıza gelen bölümden Bu Bilgisayar sekmesini açın. Bu sayede windows 8 arayüzünde skydrive ile dosyalarını görüntüleyebilirsiniz.

Windows'un kilitli olduğu anlarda hareketli slayt gösterebilirsiniz

Windows'u sık sık kilitliyorsanız, sabit ekran görüntüsünden sıkılabilirsiniz. Wİndows 8.1 ile gelen yeni bir özellikle kilit ekranını hareketli resimlerle oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak içinde Bilgisayar Ayarlarını Değiştir > Kilit ekranına gelin hemen oradaki slayt gösterisi oynat özelliği aktif hale getirin. Bu sayede kilit ekranında resimleriniz slayt bir şekilde gösterime sunulacaktır.

Bir önceki yazımız

Windows 8.1'e ait gizli kalmış özellikler

Windows 8.1'in gizli özellikleri -1-
Etiketler:
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil