Windows 8'i hızlandırın -1-

Windows 8

Windows 8, Windows 7'ye oranla daha hızlı çalışan bir işletim sistemidir. Ancak bana bu hızda yetmez diyorsanız, önemli ve ufak bir kaç püf noktası sayesinde Windows 8'in sınırlarını zorlayabilirsiniz. Bu yazımızda Windows 8'i hızlandırmak için gerekli olan bilgileri bulacaksınız.

Ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin

Uzun zamandır grafik kartı sürücüsünü yenilemediyseniz, işe sürücü yenilemekle başlayabilirsiniz. Nvidia ve AMD grafik kartlarının sürücülerini resmi sitelerinden bulabilirsiniz.

Hızlı başlatın

Windows 8'in açılışının yavaş olduğunu düşünüyorsanız, Windowsun sunduğu Hızlı başlatma ayarlarını kullanabilirsiniz. Denetim Masası’ndan Güç Seçenekleri’ne girerek, sol bölümde görünen "Uyanırken parola gerektir" seçeneğine tıklayın. Burada Hızlı Başlat seçeneği aktif ise Hızlı Başlat özelliği aktiftir.

Varsayılan Program Ayarları

Bir çok popüler dosya formatı, Wİndows 8 ile gelen uygulamalar sayesinde açılabiliyor. Wİndows'un modern arayüzü ile masaüstü arasında sürekli gidip gelmek istemiyorsanız, varsayılan programlarınızı değiştirebilirsiniz. Kendinize özel varsayılan program atamak için farenizi ekranın sağ üst kısmına sürükleyin, sağda açılan hızlı başlangıç menüsünden Ara kısmına “Varsayılan Programlar” yazın ve entere tıklayın. Açılan “Varsayılan programlarınızı ayarlayın”kısmından istediğiniz programı varsayılan olarak atayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız

Ubuntu işletim sistemini Usb ve ya Dvd'den kurabilirsiniz.

Ubuntu'yu USB ve ya DVD'ye yazdırma
Etiketler: Windows 8 püf noktaları, Windows 8i hızlandırın, Windows 8'i nasıl hızlandırabilirim,
Güncelleme:

.
Yorum Yaz
 
 
 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil