Yac - Yet Another Cleaner

YAC - YET ANOTHER CLEANER

Bu yazılımı takip et Puan Ver ▼ Beğen Yorum Yaz Listeye Ekle
 

YAC - YET ANOTHER CLEANER HAKKINDA

Yac, uzun adıyla Yet Another Cleaner kapsamlı ve pratik bir bilgisayar hızlandırıcıdır.

 

Programda yer alan temel özellikler şöyle;

  • Bilgisayar Sağlık Kontrolü
  • Güvenlik Koruması
  • Eklentileri yöneticisi
  • Hızlı temizleme
  • Derin temizlik
  • Hızlandırıcı
  • Yazılım yöneticisi
  • Ağ monitörü

 

Yac Cleaner'ın içerdiği bu özellikleri inceleyelim;

Bilgisayar sağlık kontrolü

Bilgisayarınızdaki güvenlik açıklarını ve çöp kutunuzu kontrol eder. Buna genel bir bakım diyebiliriz. Tarama tamamlandığında bulduğu güvenlik açıklarını ve gereksiz dosyaları ekranda listeler. Aşağıdaki gibi... En güzel yanı da "Tek Tuş Yenilemesi" butonuna tıkladığınızda tüm bu problemleri giderir;

 

yac sağlık inceleme

 

Güvenlik Koruması

Yet another cleaner'ın güvenlik koruması özelliği; sizi tarayıcınıza bulaşan virüslerden temelli kurtarabilir. Aşağıda gördüğünüz gibi bir kaç tıkla. Tüm tarayıcılarınızın arama motoru ve anasayfalarını değiştirebilirsiniz. Bu günümüzde çokça bulaşan tarayıcı anasayfasını değiştiren virüslere karşı güzel bir çözüm:

 

yac güvenlik koruması

 

Eklenti Yöneticisi

Eklenti yöneticisi tarayıcımıza bulaşan virüslerden bizi kurtarır. Tarama yaptıktan sonra bulduğu eklentileri "Zararlı/Kaldırmak daha iyi/Kullanmaya devam etmek için daha iyi" şeklinde gruplandırır.

Siz de bu listeden dilediklerini seçebilir ve tarayıcı virüslerinden kurtulabilirsiniz.
Silmek istediğiniz eklentileri sildikten sonra (Zararlı eklentiler seçili gelir)  sağ üstteki "Temizle" butonuna tıklayarak dilediğiniz eklentileri silebilirsiniz.

 

yac eklenti yöneticisi

 

Hızlı Temizleme

Yac'de hızlı temizleme bilgisayarınızın çöp kutusundaki dosyaları, internette gezerken tarayıcıların sakladığı çerezleri ve atık olarak kalmis regedit kayıtlarını temizler.

 

yac hızlı temizleme

Derin Temizlik

Derin temizlik ise, hızlı temizlemedeki özelliklere ek olarak; sistemdeki çöp dosyaları, yazılım izlerini ve video oynatıcılardaki izleri siler.

 

yac derin temizlik

Hızlandırıcı

Yet another cleaner'daki hızlandırıcı özelliği bilgisayarı yavaşlatan ayarları ve problemleri bulup düzeltir. Ayrıca bu özellikte bilgisayar başlatıldığında çalıştırılacak programları düzenleyebilir. Ve sisteminizin açılış hızını görüntüleyebilirsiniz.

 

yac hızlandırıcı

 

Yazılım Yöneticisi

Windows'taki Program ekle / kaldır'a denk gelen bu özelliğin en güzel yanı. Programların diğer windows kullanıcıları tarafından kaldırılma oranını görüntülemesi ve en yüksek kaldırılma oranına sahip olan yazılımları en yukarıda listelemesi. Bu sayede zararlı yazılımları tespit etmek ve kaldırma çok daha kolay olabiliyor.

 

yac yazılım yöneticisi

 

Ağ Monitörü

İsminden de anlaşılacağı üzere ağ monitörü, programların kullandığı internet kaynaklarını listeliyor. Özellikle sınırlı internet kullanan kullanıcılar için bu program çok faydalı olabilir. Eğer siz farketmeden internet kotanız sürekli doluyor ise Ağ monitörü sayfası üzerinden bant yiyen uygulamalarınızı bulabilirsiniz.

 

yac ağ monitörü

 

Özetle; Yet another cleaner yani Yac; bize bir çok programı ayrı olarak sunduğu bilgisayarı hızlandırma yöntemlerini bir arada sunuyor. Güzel tasarımı ve kolay kullanımı ile vazgeçilmezimiz olmaya aday :)

Güncellenme:

 

YAC - YET ANOTHER CLEANER EKRAN GÖRÜNTÜLERİYac - Yet Another Cleaner Yac - Yet Another Cleaner Yac - Yet Another Cleaner Yac - Yet Another Cleaner

Tümünü Gör
 
Yazar:

Kindir kurucusu, web geliştirici, girişimci.

Eklediği Diğer Yazı ve Programlar

 
 
İLK YORUMU SEN YAZ
 

   
 
Yac - Yet Another Cleaner Tüm İndirme Linkleri
  • Henüz indirme linki mevcut değil.
Çalışmayan linkleri lütfen bize bildirin.
  • Yeni:
YAZAR BAŞVURU
TTindir'i Takip Edin : Rss | Twitter | Instagram | Facebook
Geri Bil